Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik TV, czym wzmocnić sygnał?

09 Lip 2005 04:44 3709 4
  • Poziom 20  
    Mieszkam na wsi, raczej z dala od metropolii. Kanały telewizyjne mam na 8, 23, 35 , 38, 39. Chciałbym zrobić z kumplem prosty nadajnik TV, nie chcę nikogo zakłucać tylko zrobić coś dla frajdy z tego że się ma. Myślałem o modulatorze sygnału takiego jak antenowy z magnetowidu lub pegazusa, mam obie te rzeczy. Ale niestety taki układ ma małą moc. Jakim układem można ten sygnał wzmocnioć i jakiej anteny użyć aby móc taki sygnał odebrać w promieniu 1-2 km?Widziałem już jeden schemat ale nie mam tranzystorów bfy90 na składzie:-(. Może coś na bardziej popularnych elementach?
  • Poziom 12  
    Polecam sklepy internetowe i wszystko staje się popularne.
    Po modulatorze MAR6(8)->BFR91->BFR96 i antena kierunkowa, masz swój wzmacniacz. Dlaczego te elementy? bo nie podałeś kanału, który ciebie interesuje.
  • Poziom 20  
    Mam rozumieć że MAR itp to typy tranzystorów??
    Jeżeli tak to także ich nie mam ale chyba zamówię te BFY90.
    Pozatym jak do tego układu wykonać antenę która nadawałaby we wszystkich kierunkach w promieniu 1-2 km??
  • Poziom 28  
    finkcja szukaj nie gryzie :-) - jeszce tego nie przetestowałem (zmieniłem miejsce zamieszkania, toteż już ten wynalazek nie jest mi potrzebny ....

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=134419&highlight=modulator
  • Poziom 20  
    Wielkie THX.
    Ale to proste, Modulator od pegazusa tak jak tam pisało nieżle mieszał, więc zastosowałem z NES-a orginalnego, akurat ALPS. Sam ten układ na antenie(wcześniej nie próbowałem) ma niezły zasięg i nie miesza jakimiś bzdetami na większości kanałów. Wzmacniacz z rysunku troche przerobiłem, a mianowicie wstawiłem jakieś BF i ..... działa. Jeszcze to trochę ulepsze. Mam jeszcze jeden problem, jaka antena??
    Kierunkowa mi nie pasuje, jak wykonać dookólną??