Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy da się przerobić antenę Telmor ASR 860 by odbierała Mux 8?

xmat69 01 Dec 2016 13:47 12984 64
    xmat69
    Level 9  
    Witam. Czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy da się przerobić\ulepszyć antenę Telmora ASR 860 -stary model, jeszcze czerwony - by oglądać na niej kanały z Muxa 8 i czy w ogóle jest to możliwe na tej antenie. Na Allegro są podobne anteny Telmora i niby na tym odbiera Mux 8. Wieczorem wyszukało mi nowe kanały z Muxa 8, ale nic nie chce działać. Proszę o jakieś dobre pomysły na przeróbkę. Dodam, że mam 2 takie anteny i 2 zamontowałem w pionie, ale sygnał i odbiór też mizerny i nic nie odbiera, czasami coś zaskoczy na chwilę. Czekam na podpowiedź, czy dalej się bawić tym Telmorem czy zainwestować w coś nowego, a jeśli tak, to co polecacie??
    Wojtekx
    Level 18  
    ASR860 ma odbierać kanały / w/g danych Telmoru/ od 6-69.
    Stroiłem TV u klienta -odbiór MUX 8 programy na kanale 9 z Łodzi/polaryzacja H/ na takiej właśnie antenie działało wszystko OK. Odległość od Zygier ok.50km.
    Być może problem jest w innej polaryzacji lub samej instalacji antenowej , a może jesteś na skraju zasięgu./ tu sprawdzisz http://www.sat-charts.eu/lokalizator.php/
    xmat69
    Level 9  
    Przepraszam z brak danych, skupilem sie na czyms innym. A wiec tak Obiekt nadawczy Przysucha \ Kozłowiec Moc kw 15,5 kW Polaryzacja PIONOWA .Odleglosc od nadajnika 21 km Konskie ,dane z EmiMaps . W aplikacji pokazuje ze jestem w zasiegu muxa 8 . Problem w polaryzacji ???
    LeDy
    Level 43  
    xmat69 wrote:
    Podpowie ktoś jaką antenę kupić by odbierać mux 1,2,3 w poziomie i mux 8 w pionie ???

Taką np. http://www.dipol.com.pl/profesjonalny_zestaw_...zacja_h-v_dipol_28-5-12-21-60_dvb-t_A2810.htm
    http://roter.com.pl/b2b/anteny-rtv-barczak/8248-antena-barczak-mlog-6-60-hv-0579.html i wiele podobnych. Nie wyobrażam sobie bawienia się z dwoma antenami i zwrotnicą z jednego kierunku..
    Ta też dobrze wygląda po przerobieniu opisanym w temacie co podałem. Czy da się przerobić antenę Telmor ASR 860 by odbierała Mux 8?
    LeDy
    Level 43  
    xmat69 wrote:
    Dzieki badzo LeDy o to mi wlasnie chodzilo bo tez nie chce mi sie bawic w 2 anteny. Czekam jeszcze na jakies sprawdzone i pewne anteny do tego co mi potrzeba, ma ktos jeszcze cos dobrego???

Ta ciekawa: Czy da się przerobić antenę Telmor ASR 860 by odbierała Mux 8? i cena ładna.(70zł) Antena DVB-T Uni Line LOG 560HVD Emme Esse
    xmat69
    Level 9  
    LeDy wrote:
    xmat69 wrote:
    Dzieki badzo LeDy o to mi wlasnie chodzilo bo tez nie chce mi sie bawic w 2 anteny. Czekam jeszcze na jakies sprawdzone i pewne anteny do tego co mi potrzeba, ma ktos jeszcze cos dobrego???

Ta ciekawa: Czy da się przerobić antenę Telmor ASR 860 by odbierała Mux 8? i cena ładna.(70zł) Antena DVB-T Uni Line LOG 560HVD Emme Esse

Cena ładna ale ciekawe czy się sprawdzi ??? Ta z dipola wygląda mi jakościowo najlepiej. Emme Esse też dobrze wygląda ale czy do niej już nie trzeba żadnego sumatora itp ??? Bo jeśli trzeba to cena wyjdzie podobna.
    _kli_
    Level 39  
    xmat69 wrote:
    Emme Esse też dobrze wygląda ale czy do niej już nie trzeba żadnego sumatora itp ?

Nie trzeba. To taka antena 2w1 (VHF+UHF) -> instrukcja obsługi
    W Twojej lokalizacji może da radę nawet taki "maluch".
    LeDy
    Level 43  
    xmat69 wrote:

Cena ładna ale ciekawe czy się sprawdzi ??? Ta z dipola wygląda mi jakościowo najlepiej.
    Oczywiście, że mechanicznie lepiej. Sam się zastanawiałem, bo te pręciki pionowe to ptak na nie nie usiądzie ale te poziome jak długo zostaną poziomymi?(ptaki)
    Fotodetektor

Level 30  
    @LeDy masz racje.
    Miałem podobna na UHF i mało co z niej zostało ;)
    TELMOR_PL
    Level 32  
    Witam,
    niedługo Telmor ma wypuścić T-urbo-T 'a COMBO. Jak się nie pali i można poczekać to zachęcam.
    Fotodetektor

Level 30  
    Co do tej anteny to MUX-8 działa bez problemów z polaryzacji V dla mnie na kanale 6.
    Sygnał słaby bo lokalizacja nienajlepsze, ale jakby była antena wyżej to jak najbardziej działa.

Gorzej jest z nowymi ASR-kami P20 bo nie działa ten mux.

Czy da się przerobić antenę Telmor ASR 860 by odbierała Mux 8? Czy da się przerobić antenę Telmor ASR 860 by odbierała Mux 8? Czy da się przerobić antenę Telmor ASR 860 by odbierała Mux 8?
    TELMOR_PL
    Level 32  
    U kolegi na Kaszubach stary model ASR P25(belka brązowa) działa bez zarzutu. Też jest sporo od nadajnika (Chwaszczyno) a odbiera MUX8 (V).
    Wszystko zależy od wielu czynników.
    Nowe ASR mają zawężone pasmo choć prawie wszystkie odbierają 174-230MHz ale potrzeba dobrych warunków i bliskości nadajnika żeby poprawnie odbierać MUX8.
    TELMOR_PL
    Level 32  
    Tak, o tej antenie pisałem.
    Na dniach z produkcji ma zejść pierwsza partia. Niestety ceny jeszcze nie znam ale zbyt tania to na pewno nie będzie. Szczególnie, że jej konstrukcja to praktycznie dwie anteny (na jednym "dyszlu") plus dodatkowo w komplecie zwrotnica ZWR-210DC.
    Fotodetektor

Level 30  
    Zapewne ok 150 SRP. Sama zwrotnica to ok 30 zł.
    Poczekam i zamówie. Plusem jest to, że zwrotnica może przepuścić zasilnie na VHF i UHF.
    Zastanawia mnie połączenie anten ze zwrotnicą i o jakość złączy i przewodu ??
    TELMOR_PL
    Level 32  
    Dobra decyzja, a odnośnie do połączeń i jakości.
    Myślę, że jak wszystko w TT, dobre i solidne wykonanie na lata. Od "braci mniejszych" nie sprowadzamy, sami robimy.
    konlu
    Level 10  
    Witam
    Da się przerobić starą ASR 860 dorabiając cztery pionowe pręty, telewizor złapał mux8 z poziomem sygnału na 70% i małą korekcją błędów 2% sygnał na polaryzacji poziomej z mux1 78% odległość od nadajnika 20km.
    TELMOR_PL
    Level 32  
    Brzmi to dość oryginalnie żeby nie powiedzieć kosmicznie, no ale jak widać Polak potrafi.
    Tylko czy bez tych kombinacji nie odbierała skoro do nadajnika tylko 20 km?
    Ale jak pisałem wcześniej, zależy to od wielu czynników i może w Twoim przypadku potrzeba było nieco "ulepszeń".
    konlu
    Level 10  
    Antena to stara czerwona asr860 bez wzmacniacza na poddaszu zasłania ją dachówka ceramiczna ale nigdy z nią nie miałem problemów, nie wykrywała mi mux8 w dolnym paśmie na polaryzacji pionowej czytając temat o dipolach przerabianych na polaryzację pionową postanowiłem dodać dwa pręty pionowe złapało mi mux8 ale kratkowało dołożyłem kolejne dwa i jest OK, dodam jeszcze że na razie pokleiłem to prowizorycznie taśmą klejącą po świętach polutuję więc pewnie jakoś sygnału się poprawi.