Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat prądotwórczy do pompy ciepła

Fixxxer1 03 Gru 2016 08:56 1827 1
  • #1 03 Gru 2016 08:56
    Fixxxer1
    Poziom 15  

Z racji ostatniego śniegu i braku 1 fazy pd 30h szukam agregatu prądotwórczego do swojej instalacji. Temperatura w domu wciąż spada, a kominka brak ;)

Odbiorniki prądu jakie muszą działać:
    - pompa ciepła Nibe F1245 8kW 400V
    - lodówka
    - jakiś jeden palnik w kuchence indukcyjnej

Lodówkę i kuchenkę jakoś można oszacować, ale zastanawia mnie pompa ciepła.
    W opisie jest informacja o "wbudowany moduł‚ elektryczny 9 kW".
    Zabezpieczenie w skrzynce to 25A, wg serwisanta max pobór prądu to 23A, przy ostatnim stopniu grzałki elektrycznej.
    Nie mogę teraz znaleźć wszystkich informacji, bo i internet kuleje ;)

Panowie, możecie coś doradzić? Max jaki mogę na to wydać to 5k zł. Da się coś znaleźć? Pewnie agregat musi być z AVRem.

0 1
  • #2 03 Gru 2016 10:27
    michcior
    Poziom 30  

Wg. danych producenta, pompa pobiera 1,64 kW no bo COP to ok 4.6 dla tej pompy. Tyle że to jest zasilanie trójfazowe a to już są droższe generatory. Jeszcze jedno, nie wiem czy ta pompa ma inwerter czy miękki start, jeśli nie, to ma duży prąd rozruchowy bo sprężarki mają ciężki rozruch. O ile generator by to wytrzymał, o tyle zabezpieczenia w generatorze mogą się uaktywniać. No i sama pompa ciepła może mieć jakieś zabezpieczenia na spadek napięcia. Generalnie chodzi mi o to, że musisz dobrać coś o mocy 2x moc znamionowa pompy ciepła. Nie masz tam gdzieś wypożyczalni sprzętu budowlanego? Jakiś Ramirent? Powinni mieć takie agregaty.

"Wbudowany moduł elektryczny" czyli pewnie grzałka do CO. Jeśli to nie jest pompa powietrzna to instalacja grzałki na CO jest przestępstwem za które powinno się wsadzać do meksykańskiego pierdla. Bo to jest po to, że jak ktoś s***ł dolne źródło, to grzejesz czyściutkim prądem i nawet nie wiesz że masz coś sknocone. Jeśli nie masz możliwości wyłączenia tego w pompie to trzeba odciąć fizycznie. Agregat na 9kW to kosmiczna różnica w porównaniu z takim na 4kW.

0