Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik poziomu paliwa w matizie

15 Lip 2005 16:20 3335 7
  • Poziom 15  
    mam problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa, kontrolka rezerwy działa idealnie, wyjeździłem cały bak paliwa, rezerwa sie włączyła, po zatankowaniu wskażnik sie nie podniósł, gdzie szukać usterki ?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam. Na początek zajżyj do baku, tzn. wymontuj zespół pompy z czujnikiem pozimu paliwa.Zobacz czy nie jest dziurawy pływak ,oraz sprawdź scieżki na potencjometrze. Jak tu będzie grało to zobacz na stan przewodów i konektora przy zbiorniku.(podejżewam jednak przerwe w potencjometrze często pada lub słabo kontaktuje, a jak bedziesz sprawdzal na włączonym zapłonie to odepnij pompe bo resztki paliwka moga Ci zasmrodzic autko)
    Pozdrawiam Grzesiek.
  • Poziom 15  
    mozna sie dostać do tego pływaka od środka samochodu pod tylną kanapą ? wolał bym to wiedzieć zeby w ciemno sie do tego nie zabierać
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jak najbardziej pod tylną kanapą.Nic skomplikowanego.Jeśli nigdy takiego czegoś nie przerabiałeś to przed wyjęciem zespołu zaznacz sobie jak to siedzi w baczku.
    Pozdrawiam Grzesiek
  • Poziom 15  
    dzieki za pomoc, przeczyściłem potencjometr i wszystko działa, pozdrawiam
  • Poziom 1  
    witam szanownych kolegów . a mnie nie swieci rezerwa. co moze byc powodem. slyszalem o jakims termistorze gdzie go szukac, tez pod tylną kanapą?
  • Poziom 15  
    tak, on znajduje się przy pompie i pływaku, ale dostać taką część to będzie chyba problem, chyba że się uda z odzysku, ale może to nie jest wina czujnika, pod kanapą kabelki idą luzem i może poprostu się przerwał, u mnie był troszkę zgnieciony przez krawędzie konstrukcji kanapy tak że możliwe że w Twoim przypadku przecięło się, strasznie prymitywnie koreańce to zaprojektowali
  • Poziom 20  
    Dostaniesz termistor bez problemu w ASO daewoo. Wymieniałem tego kiedyś na kilogramy. Taka mała beczułka metalowa przy potencjometrze.