Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V540RDS brak regulacja głośności subwoofer

sh4k4l 28 Gru 2016 22:05 477 8
  • #1 28 Gru 2016 22:05
    sh4k4l
    Poziom 8  

Witam

Mam amplituner Yamaha RX-V540RDS problem polega na tym że mam aktywny subwoofer podłączony tak gdzie jego miejsce i gdy reguluje głośnością w amplitunerze to głośność subwoofera się nie zmienia nawet jak bardzo ścisze amplituner to subwoofer buczy ta samo jak mam głośność do 50%. Czy tak ma działać aktywny subwoofer ?

• #3 28 Gru 2016 22:31
    sh4k4l
    Poziom 8  

Subwoofer to z zestawu do komputera 2.1 podłączony do wyjscia subwoofer output (cinche)regulacja na subwooferze działa. Mute działa prawidłowo wyłącza wszystkie kanały i subwoofer. Zmiana głośności subwoofera w ustawieniach amplituneta niczego nie zmienia.

• Pomocny post
    #4 28 Gru 2016 23:13
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Ścisz subwoofer tak, żeby był prawie niesłyszalny i spróbuj podgłośnić z amplitunera. Jeżeli to nie pomoże to możliwe, że uszkodzone jest coś w amplitunerze w torze subwoofera np. IC303 który jest odpowiedzialny za zmianę jego głośności, lub jest jakaś przerwa na szynie danych do tego układu, przynajmniej główny procesor sprawny, bo jest to ta sama szyna która również steruje głośnością innych kanałów, a ona jest sprawna.
    Możesz na początek przywrócić ustawienia fabryczne, opisane jest to w serwisówce załączonej poniżej:
    -wejście w tryb serwisowy str. 23
    -jak się poruszać po menu str. 26
    -reset do ustawień fabrycznych str. 35

• #5 29 Gru 2016 03:47
    sh4k4l
    Poziom 8  

Ustawienia fabryczne nie pomogły a może byc tak że na tym wyjsciu niema regulacji głośności dla subwoofera ?

• #7 29 Gru 2016 14:34
    sh4k4l
    Poziom 8  

Jest ustawiony żeby podawac niskie tony tylko na subwoofer i oczywiscie 5.1. No i wiadomo subwoofer yes. Próbowałem wszystkich ustawien jakie są na wszyskich to samo ewentualnie subwoofer nie gra wogóle.

• #8 29 Gru 2016 15:29
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Jak ustawisz bass out: both i to samo się dzieje? Osobiście używam dwóch amplitunerów Yamahy (RX-V640RDS i RX-V571) i w obydwu działa regulacja głośności dla subwoofera, RX-V640RDS to podobny model do twojego, lecz regulacja głośności została trochę inaczej rozwiązana. Nie zmienia to faktu, że u ciebie też powinna działać regulacja. Jakie masz źródło dźwięku, do jakiego wejścia podłączone?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME