Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki cisnienia oleju tepm. - Podłaczenie z kontrolkami

01 Lut 2017 22:48 540 4
  • Poziom 3  
    Witam. Chcę zrobić własny panel (deskę rozdzielczą ) w swoim pojeździe i zastosować diody LED, która by sygnalizowały tak jak w samochodzie kontrolki. Problem polega na tym, że od czujników jest jeden kabel i jak go podłączyć z diodami? Najlepiej jak by ktoś powiedział, jak to zrobić, jakiś schemat i jak to działa?
    Z góry dziękuję.
    ++
  • Poziom 40  
    lututu napisał:
    Chcę zrobić własny panel (deskę rozdzielczą ) w swoim pojeździe i zastosować diody LED, która by sygnalizowały tak jak w samochodzie kontrolki.

Co to za pojazd i jakie tam masz czujniki?
  • Poziom 3  
    Pojazd buggy Silnik golf III 1.9d. czyjniki cisnienia oleju,ładowania, temp cieczy. I chodzi mi o to żeby jak bylo cos nie tak to się kontrolka zapalała i chce wlasny panel z tymi kontrlolkami zrobic.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Czujnik ciśnienia oleju możesz podłaczyć bezpośrednio pod diodę led na 12 V.
    Czujnik ładowania to inna sprawa - prawdopodobnie w tym przypadku żarówka jest nie tylko kontrolką ładowania, ale też dostarcza odpowiedniego prądu do wzbudzenia się alternatora - dioda pobiera znacznie mniejszy prąd, więc może nie dawać odpowiedniego prądu do wzbudzenia się altka. Dlatego tutaj radziłbym diodę zbocznikować rezystorem odpowiedniej wartości.
    lututu napisał:
    temp cieczy.

Tu już sytuacja jest nieco trudniejsza - jeśli masz czujnik do wskaźnika zegarowego to trzeba by dać jakiś komparator sterujący diodą. Ale moim zdaniem akurat jesli chodzi o wskazania temp cieczy to lepiej mieć zegar niż kontrolkę - masz dokładniejszą informację co dzieje się z silnikiem.
  • Poziom 3  
    Wielkie dzięki a może jakiś schemat rysunek ? I tak przy okazji jak podlaczyć alternator di aku zeby miał ładowanie z alternatora jest jeden czarny gruby kabel.