Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny włącznik świateł do samochodu

30 Mar 2007 19:03 4517 9
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    W związku z pojawieniem się ustawy o nakazie jazdy na światłach przez 24 h uważam że temat jest na miejscu. Nie raz był poruszany na forum ale chciałbym zebrać wszystko w jeden post tzn. uwagi, opinie, zalety i wady układów które możemy zamontować w swoich autach. Sam posiadam dwa schematy takich włączników, jak tylko będe miał możliwość zeskanowania to umieszcze. Zapraszam do dyskusji.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Koniecznie musi działac gdy silnik jest uruchomiony i odłączać światła gdy uruchamiamy rozrusznik!!!!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Testowałem fabryczne urządzenie(cena ok.50 pln),podłączało się je pod lampkę kontrolną ładowania-czyli jak zgaśnie zapala światła.Jeśli mnie pamięć nie myli na komparatorze LM 111,obwody prądowe na dwóch przekaźnikach,gdyż oprócz świateł mijania musi nam zapalić światła pozycyjne.Chyba trzeba będzie założyć,bo wszystko wskazuje na to,że przepis wejdzie w życie.
  • Poziom 20  
    W Corolli miałem automatyczny włącznik sterowany kontrolką oleju.Włączał światła po odpaleniu silnika .Przekażnik z jednym tranzystorem .Działa do dzisiaj bezproblemowo.
  • Poziom 16  
    Moim zdaniem lepiej podłączyć się pod kontrolkę ładowania,gdyż zimą przy dłuższym kręceniu i gęstym oleju lampka smarowania gaśnie nim silnik zaskoczy,przy dużym mrozie może osłabić rozruch,gdy włączą się światła a rozrusznik jeszcze kręci,a akumulator już ledwo ciepły.Natomiast początek ładowania alternatora to ok.1200obr/min czyli rozrusznik nam nie da rady tak rozpędzić silnika.
  • Poziom 33  
    korzystam z układu asm4 kupowanego na allegro cena 30 zeta załozyłem ich juz z 15 sztuk spisuje sie dobrze szczegolnie w autach z separowanym obwodem postojówek układ uruchamia sie gdy alternator zaczyna ładowac i nie jest wymagane podpiecie pod jego kontrolke ale gdziekolwiek do + instalacji
  • Poziom 12  
    Większość włączników sterowana jest sygnałem z alternatora ale słyszałem żę w hondzie świeci się kontrolka ładowania jak owy włącznik się zamontuje. Może ktoś posiada jakieś schematy?
    Kolaga zastosował diode zenera 13V na masie zamiast podłączać sie pod alternator.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ile razy jeszcze będzie poruszany ten temat :?:

W niektórych autach da się to zaprogramować, można także samemu zrobić owy układ i na elektrodzie znajduje się parę artykułów - nawet mego pomysłu kawałek jest z wykorzystaniem uP i będzie działać tak jak zechcemy!
  • Poziom 25  
    A może zastosować zwykły przekaźnik 30A i wpiąć go w obwód rozrusznika,między stacyjkę,a elektromagnes rozrusznika?W czasie uruchamiania silnika,wyłączane zastają wszystkie odbiorniki,które pobierają dużo prądu,np.światła(zaletą jest to,że jak się włączy światła na włączniku jeden raz,to nie trzeba już więcej go wyłączać),dmuchawa,radio itp.Układ taki był zastosowany m.in. w jak się nie mylę Maluszkach ELX i Polonezach Plusach.Dodatkowo,można podpiąć pod przekaźnik świateł mijania brzęczyk,który będzie dawał sygnał gdy światła zostana wyłączone.