Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Samsung BT62TDBCT - przestał działać

zegnallo 09 Lut 2017 09:54 2187 9
  • #1 09 Lut 2017 09:54
    zegnallo
    Poziom 6  

Witam.
    Mam problem z piekarnikiem Samsung BT62TDBCT, przestał działać...
    Wczoraj wieczorem był użytkowany, nic się z nim nie działo. Rano zauważyłem, że nie świeci się wyświetlacz i w ogóle nie działa... Gdzie mogę szukać przyczyny problemu? Jest może jakiś schemat?

0 9
  • Relpol
  • Relpol
  • #4 13 Lut 2017 20:26
    zegnallo
    Poziom 6  

Kabel zasilający jest ok. Płytka też wygląda na dobrą, są przejścia.

Posprawdzałem kabelki...poruszałem czym się dało i podłączyłem piekarnik...działa, już się ucieszyłem ale po skręceniu wszystkiego i ponownym podłączeniu już nie działał...nie wiem gdzie może być problem. Zauważyłem też, że w jednym kabelku czuć delikatne mrowienie jakby prąd dochodził... chodzi o ten różowy kabelek na dole po prawej stronie

Dodaje też inne foto...może ktoś coś podpowie

Zastanowił też mnie jeden kabelek, który wygląda jakby był okopcony

Jeszcze jedno... kolega tod.1977 z forum napisał mi, że może być to filtr przeciwzakłóceniowy....

0
  • #5 13 Lut 2017 20:49
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

zegnallo napisał:
    kolega tod.1977 z forum napisał mi, że może być to filtr przeciwzakłóceniowy....

Filtr przeciwzakłóceniowy to ten na zdjęciu u samej góry. Trzeba pomierzyć napięcie zasilania na wyjściu z filtra i na wejściu modułu głównego.
    A jeżeli myślisz,że winą może być ten okopcony kabelek - to lepiej będzie jak poprosisz do naprawy osobę kompetentną.

0
  • #6 13 Lut 2017 21:26
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

zegnallo napisał:
    Zauważyłem też, że w jednym kabelku czuć delikatne mrowienie jakby prąd dochodził...
    Organoleptycznie nie da się sprawdzić. Multimetr w rączki i naprzód kolejno a pewnie będzie lepiej tak jak kolega wyżej zaproponował ( bo widać , że chyba nawet szczególny kolor nie jest znany). Przykro, że to piszę ale będzie bezpieczniej jak poprosisz nawet sąsiada z multimetrem.

0
  • #7 13 Lut 2017 21:31
    zegnallo
    Poziom 6  

Ja nie myślę, że to może być przyczyną tylko raczej czemu taki jest...fakt, że słabo na takich rzeczach się znam no ale właśnie dlatego napisałem ten temat.
    Na wyjściu filtra jest 240. Na wejściu modułu głównego? Tzn na tej płytce tak? Tylko gdzie co i jak jeśli możesz powiedzieć

0
  • #8 13 Lut 2017 22:06
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

Prąd płynie kabelkami, więc po tej drodze. L to zasilanie ( linia) N neutral. Na płycie masz bezpiecznik sprawdź rezystancję, obok niego jest nie widzę warystor, termistor? Sprawdzaj ciągłość, rezystancję obwodu nie rób pod napięciem bo coś uszkodzisz i jeszcze siebie. Płytka jest opisana i do tego z drugiej strony są ścieżki. Tyle na teraz. Powodzenia.

0
  • #9 30 Cze 2017 19:35
    malolat
    Poziom 11  

Cześć, mam podobny problem. Piekarnik po prostu się wyłączył i kaplica. Przejście 230v jest, przynajmniej dochodzi do przekaźnikow- do largeG, smallG, upperH.
    Brak przejścia do lowerH i bottomH. Brązowy dochodzi do przekaźnika gk-d-1a-120 a z niego wychodzi ok 70v? do pozostałych pięciu przekaznikow. Na płytce brak jest napięć 5 i 12v do panelu sterowania. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co mierzyć i jak? :)

0
  • #10 18 Lut 2018 17:58
    samsung2000
    Poziom 1  

Miałem podobny problem.
    Napiecie dochodziło do przekazników.
    Pierwsze co sprawdz termostat model PW-3V X241 N130 na mierniku om powinno być przejscie sa 3 szt ,(wyglada jak metalowa pastylka ) nastepnie to spalony przekaznik do wentylatorów AQG 22212 co spowodowało przegrzanie wentylatorów i stopienie .
    Po wymianie termostat koszt około 60 zł przekaznik 15 zł wentylator 170 zł .
    wszystko działa .

2