Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera p2p - łączenie przez www, brak routera, i-net mobilny.

jonlock 11 Lut 2017 22:03 987 8
  • #1 11 Lut 2017 22:03
    jonlock
    Poziom 2  

Witam,

Moja konfiguracja to:
    modem blueconnect USB - połączenie do neta,
    udostępnione na dom przez wpiętą kartę wifi tp-link wd422g,
    siec ad-hoc na linuksie mint.
    Obecnie dostęp do kamery jest przez komórkę z aplikacją.
    aplikacja znalazła kamerę w sieci poprzez skanowanie kodu i sygnał dźwiękowy.
    Dodatkowo podgląd jest też na laptopie, tam aplikacja wykryła kamerę po przepisaniu długiego ciągu znaków wyszczególnionego na kamerze id.
    Pytanie:
    Jak połączyć się z kamerą z zewnątrz, przez www (spoza sieci domowej, z internetu)?
    Wszystkie opisy, jakie znalazłem dotyczą przekierowania sygnału przez router, jednak ja takiego nie mam.
    Za rozwiązanie z góry dziękuję.

Moderowany przez jimasek:

Temat wątku poprawiłem

0 8
  • #3 11 Lut 2017 23:14
    jonlock
    Poziom 2  

P2P camera, model: S5030-TF

0
  • #4 12 Lut 2017 02:40
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

jonlock napisał:
    Wszystkie opisy, jakie znalazłem dotyczą przekierowania sygnału przez router, jednak ja takiego nie mam.
    Sprawdź w opcjach kamery na jakim porcie pracuje. Upewnij się u dostawcy internetu czy nie blokuje tego portu lub zmień port.
    To samo tyczy się routera, sieci w której chcesz odbierać obraz kamery.

Jeśli nic nie jest blokowane, to kamera powinna działać bez problemu poprzez internet, musisz jednak chwilkę odczekać, łączność jest spowolniona.

0
  • #5 12 Lut 2017 09:22
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Szukaj w instrukcji wątku z p2p czyli aplikacja i adres serwera gdzie zakładasz konto i dodajesz swoją kamerę. Wtedy wystarczy tylko dostęp do internetu na kamerze bez przekierowywania portów.

0
  • #6 12 Lut 2017 15:51
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

jimasek napisał:
    czyli aplikacja i adres serwera gdzie zakładasz konto i dodajesz swoją kamerę.
    W kamerach P2P nie zakłada się konta na serwerach - powinna działać poprzez samo jej włączenie do sieci. Aplikacja kamery wyszukuje ją sama w internecie.
    Jest tam w prawdzie możliwość łączenia się przez serwer itp - ale nie jest to wymagane.

0
  • #7 12 Lut 2017 16:47
    jonlock
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    To było zbyt proste, żeby na to wpaść ^^.
    Rzeczywiście wystarczy adres, port i działa.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 12 Lut 2017 18:02
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

DriverMSG napisał:
    W kamerach P2P nie zakłada się konta na serwerach - powinna działać poprzez samo jej włączenie do sieci.

Faktycznie Marku nie jest to do końca prawda bo niektóre aplikacje potrzebują tylko numeru seryjnego i loginu/hasła z kamery ale nie jest to 100% przypadków.

0
  • #9 12 Lut 2017 22:39
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

jimasek napisał:
    nie jest to 100% przypadków.
    Wiem, ale posiadam kamerkę prawie identyczną (AK203A) i przerabiałem już z nią ten temat. :)

0