Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus R553LN - Wymiana matrycy na FULL HD

28 Mar 2017 10:27 555 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Ostatnimi czasy uszkodziła mi się matryca w laptopie. Chciałbym ją wymienić na matrycę FULL HD, obecnie zainstalowana jest matryca HD o symbolu Samsung LTN156AT31-P01. Czy w ogóle istnieje taka możliwość wymiany na matrycę FULL HD, jeżeli tak to jaką matrycę dobrać żeby była kompatybilna z wyżej wymienionym laptopem. Dziękuje za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 43  
    Dokładny model laptopa(z naklejki pod spodem).

michals22 napisał:
    Patrzyłeś na stronie producenta? Np samsunga.

Na co niby miałby tam patrzeć?
  • Poziom 2  
    Dokładny model to R553LN-XX136, a nr seryjny jeżeli też będzie potrzebny jest następujący E4N0CX028141189
  • Poziom 6  
    Jeżeli chodzi o matryce w rozdzielczości FullHD fabrycznie montowane w tym modelu były matryce:
    - INNOLUX N156HGE-EAB
    - AUO B156HTN03.6 (H/W:1A)

Poszukaj najlepiej tych matryc lub zamienników
  • Poziom 2  
    Takie informacje udało mi się już wcześniej uzyskać, że takie matryce były montowane w tym modelu, jednak mam pewne obawy co do tego. Pisałem do sklepu zajmującego się sprzedażą matryc, to niestety dostałem odpowiedź, że takie matryce nie muszą działać, bo zalecanym jest montaż matryc o tej samej roździelczności. Natomiast w serwisie ASUSA po za nazwą modelu matrycy montowanego, nie dowiedziałem się innych ciekawych rzeczy.
  • Spec od monitorów
    Ano "łap" kontakt na autora tematu Link, i przez PW zapytaj czy mu się udało?

Co do matryc FHD np. N156HGE-EAB to ważna rev. N156HGE-EAB REV.C2, która mówi o umiejscowieniu łap do montażu , położeniu złącz ,.... (sparwy mechaniczno-montazowe)
    troszkę inaczej w rev.C1
    Poza tym wymiana tasiemki na prace 2-channek czyli ful HD,
    *pewnie i Bios