Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

B&S 450e - Kosiarka nie odpala po zimie silnik Briggs

Arbiter 01 Apr 2017 21:58 21012 5
    Arbiter
    Level 15  
    Prawie nowa kosiarka nie odpala po zimie. Zrobiłem wiele prób i wniosek jest następujący - paliwo z gaźnika nie dochodzi do silnika. Gdy wleję strzykawką do cylindra - odpala, popracuje sekunde i gaśnie.

Zdjąłem filtr i wstrzykiwałem prosto w gardziel gaźnika - dopóki wstrzykuję kosiarka pracuje. Przestaję - gaśnie. nie da rady przepchnąć paliwa przez gaźnik.

Nie chce mi sie wieźć na gwarancję, ale dostępu do gaźnikz zbyt łatwego nie ma. Czy macie jakieś rady czy da się to jakoś łatwo przeczyścić bez wiezienia na serwis (2 tygodnie naprawa/ castorama)?
    tzok
    Moderator of Cars
    Jeśli zostawiłeś na zimę paliwo w zbiorniku to po pierwsze ono się już raczej do niczego nie nadaje, po drugie gaźnik nadaje się do czyszczenia. Bez demontażu raczej się nie obejdzie.
    Arbiter
    Level 15  
    Od 20 lat zostawiałem paliwo w kosiarckach i jeszcze nie było problemów. Ale tym razem kosiarka jest nowa i to była jej pierwsza zima.

Już poszukałem w internecie i ten plastikowy gaźnik jest wadliwą konstrukcją ("ugly design:) " i takie rzeczy się dzieją. Jest filmik w internecie jak to wyczyścić gażnik
    https://www.youtube.com/watch?v=unK4LDJt5w8
    123 tyś odsłon filmiku pt "LAWNMOWER Won't start? Briggs and Stratton E-Series 4.50" w niespełna rok o czymś świadczy

Niestety czyszczenie przeze mnie nie pomogło (nie rozbierałem tak jak na filmie aby nie tracić gwarancji). Oddałem na serwis.

PS. Benzyna to nie mleko że po zimie się do niczego nie nadaje
    tzok
    Moderator of Cars
    Benzyna to może nie mleko ale zwłaszcza gdy przechowywana jest w zbiorniku z tworzywa sztucznego, rozwijają się w niej bakterie, które ją rozkładają. Procesy tego rozkładu powodują korozję elementów metalowych i blokują dysze oraz filtry.
    Quiquak
    Level 2  
    Mialem to samo. Wymiana swiecy, dyszy w gazniku, sprawdzenie luzow zaworowych - efekt znikomy. Plastikowy gaznik ma kanaly czesto niedostepne do prawidlowego wyczyszczenia/przedmuchania. Na fali wqurwu na dziadostwo zafundowane mi przez b&s wymyslilem malo elegancki acz dzialajacy sposob. Do 0,5l benzyny dolalem tak na oko 0,2l benzyny ekstrakcyjnej. Zalalem na pusty zbiornik i gaznik. Odpalilem doslownie na 10sec i zostawilem na czas szluga. Pozniej pochodzila na wolnych obrotach ok minuty bez obciazenia - zeby sie nie stopila :) gaznik sie przeplukal i zaczela normalnie odpalac. Miksture Panoramixa wylalem i zalalem czysta benzyna. W tym roku po zimie znow byly problemy i bez zastanowienia powtorzylem zabieg - jak reka odjal. Proporcje podalem "na oko".
    Arbiter
    Level 15  
    A u mnie to się nie powtórzyło. Masakra ten gaźnik rozebrać i to najgorsze. Ale w sumie po tym jak serwis mi ja przeczyścił śmiga do dziś. I jestem z niej zadowolony. Zero awarii.

Byc moze ta benzyna miesza się z wodą i czyści z niej gaźnik u Ciebie