Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa - "Nie podłączono głośników ani słuchawek"

Nicecold 15 Kwi 2017 16:38 669 6
  • #1 15 Kwi 2017 16:38
    Nicecold
    Poziom 2  

Witam, -> TL:DR na końcu.

Radośnie korzystając z mojego PC przez ostatni rok nie natrafiłem na szczególne problemy.
    Aż do dnia dzisiejszego. ..

Wpadłem na genialny pomysł ze zrobieniem świątecznych porządków na swoim dysku.
    Postanowiłem przeprowadzić kompletny format oraz upgrade systemu z win 8.1 na win 10.

Wszystko ładnie pięknie, do momentu kiedy już nowy system był na dysku i postanowiłem zainstalować steroniki.
    Na pierwszy ogień poszły oczywiście stery od karty graficznej, to właśnie po ich zainstalowaniu oraz restarcie systemu straciłem dźwięk.

Tak oto pojawił mi się problem widoczny na załączonym obrazku.

Postanowiłem powrócić do starych sterowników, problem niestety pozostał.
    Kolejnym krokiem była reinstalacja sterowników Realteka, która rzecz jasna nic nie zmieniła. Na dodatek zauważyłem, że nie mam już dostępu do Realtek HD Audio Managera.

Prowadzony tym tropem postanowiłem sprawdzić jak wyglądają moje urządzenia audio podpięte.
    I jak się okazało nie mam ich, ani słuchawek, ani głośników, wiecznie podpiętych do maszyny. Jedynie przełączałem się między nimi w razie potrzeb.

Choć nikomu tego nie życzę, mam cichą nadzieję, że ktoś miał podobny problem i się z nim uporał.
    Proszę o pomoc bo nerwy mi już puściły, a żadne forum które przejrzałem nie było w stanie mi pomóc rozwiązać problemu.

TL:DR
    1) Zainstalowany nowy system -> nie wykrywa urządzeń audio,
    2) Reinstalowanie sterów nie pomogło,
    3) Urządzenie zintegrowane audio w Biosie są włączone,
    4) Reinstalacja systemu i powrót na 8.1 nie pomogło

0 6
  • #2 15 Kwi 2017 16:52
    tronic1
    Spec od komputerów

Pokaż jak wygląda menadżer urządzeń. Na pierwszy ogień to powinneś zainstalować wszystkie sterowniki do płyty głównej dostępne na stronie producenta płyty.

0
  • #3 15 Kwi 2017 17:00
    Nicecold
    Poziom 2  

Menadżer urządzeń prezentuje się następująco:

A sterowniki do płyty głównej zostały zainstalowane z płytki którą otrzymałem razem ze sprzętem, niestety bez efektu.

0
  • #4 15 Kwi 2017 17:06
    tronic1
    Spec od komputerów

Ze strony producenta płyty zainstaluj sterowniki przeznaczone do wersji systemu operacyjnego. Sprawdź ustawienia biosa czy Audio nie wyłączone ( brak w menadżerze urządzeń ).

0
  • #5 15 Kwi 2017 17:34
    Nicecold
    Poziom 2  

HD Audio w Biosie jest włączone,
    A reinstall sterowników na te ze strony producenta nie przyniósł zamierzonych efektów

Urządzenie do rozwiązywania problemów, problem z moim audio wykrywa, ale nie jest w stanie go rozwiązać.
    System jest aktualny (nie wykrywa nowych aktualizacji).

Wygląda to co najmniej nieciekawie, zwłaszcza, że audio świeżo po instalacji win 10 działało przez około 10min.

0
  • #7 15 Kwi 2017 17:46
    Nicecold
    Poziom 2  

Jako, że mamy święta to troszkę spasuje z tematem.

Bardzo dziękuję, za te kilka sugestii.
    Do tematu powrócę po świętach więc proszę o jego nie zamykanie.

A wam którzy mi próbowaliście pomóc, bardzo dziękuję i życzę spokojnych świąt :)

0