Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa do wody brudnej z ominięciem pływaka jak podłączyć

micuszyn88 23 Apr 2017 08:27 21870 6
    micuszyn88
    Level 13  
    Witam Serdecznie. Mam problem z połączeniem kabli w silniku od pompy do wody brudnej. Ojciec od sąsiada dostał pompę, wcześniej miała wyłącznik pływakowy ale kable zostały uszkodzone przy samym pływaku i nie ma możliwości naprawy. Chciałbym podłączyć kable bezpośrednio i prosiłbym o wskazówki. Dodam jeszcze iż pompa posiada kondensator oraz że silnik jest sprawny. W załączniku przesyłam układ kabli. Pozdrawiam Pompa do wody brudnej z ominięciem pływaka jak podłączyć
    micuszyn88
    Level 13  
    Zrobił bym tak gdyby dało radę naprawić kabel przy pływaku niestety jest on urwany przy samym wyjściu i nie ma możliwości połączenia kabli. Muszę po prostu ominąć całkiem pływak.
    micuszyn88
    Level 13  
    Pompa była rozkręcona wyciągnięty był pływak dostałem ją na stół w takim stanie :) przedłużyłem tylko kable bo były spękane. No nic trzeba poszukać schematu i próbować podłączyć na krótko. Poza tym nie wiem jak było podłączone oryginalnie gdzie był kondensator i pływak podłączony.
    micuszyn88
    Level 13  
    To jest typowa zwykła pompa z pływakiem

Dodano po 30 [minuty]:

Temat rozwiązany :) podłączyłem metodą prób i błędów i silnik pracuję oto schemat podłączenia:

Pompa do wody brudnej z ominięciem pływaka jak podłączyć

1. Żółty z silnika z niebieskim od zasilania.
    2. Brązowy z silnika z brązowym z zasilania oraz kondensator kabel niebieski. (połączenie trzech kabli)
    3. Niebieski z silnika pod kondensator kabel czerwony.

Może komuś przyda się ten schemat gdy również będzie miał problemy z wyłącznikiem pływakowym. Pozdrawiam temat do zamknięcia.