Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E5573 LTE PLAY - zasięg/brak dostępu do internetu

28 Kwi 2017 07:31 4437 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam następujący problem. Jeżeli używam LTE(4G) to mam 3 paski zasięgu i po około 10-15 minutach wyskakuje brak dostępu do internetu. Natomiast jak używam 3G mam 5 pasków zasięgu i normalnie internet śmiga bez rozłączenia. Miał ktoś może też z tym problem i sobie z nim poradził? Z góry dzięki za pomoc.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 16  
    Zadzwoń do Play i dowiedź się czemu Ci zrywa połączenie. Sprawdzą sobie w logach i będą wiedzieli co i jak. Ewentualnie sprawdzą Ci czy zasięg LTE w twojej okolicy jest dobry. Jeżeli masz taką możliwość możesz również sprawdzić na innym urządzeniu czy będzie Ci też zrywać połączenie lub zawsze możesz dokupić antenę zewnętrzną do tego modemu aby wzmocnić sygnał.
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Paski zasięgu nic nie znaczą. Jaka to lokalizacja, z jakiego pasma LTe w Play korzystasz, jak daleko do BTS-a. E5573 działa z programami LTEWatchH http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h i Toolbox v.0.9 https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0i9/E5186%20Toolbox_latest.zip?dl=0 . Programy pozwalaja wymuszać na nim poszczególne pasma LTe i pokazują dane BTS-a i parametry sygnału. i to są właściwe narzędzia do diagnostyki sygnału. Oczywiście nie marnuj kasy i czasu i nie dzwoń do Play, w niczym ci nie pomoga. Możesz zrobić tez testy LTE Play na telefonie z LTE z aplikacją Network Cell Info i pokazać screeny. Od testów na E5573 z tymi programami czy na telefonie zależą dalsze kroki.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź chłopaki. Stawiam zdjęcia z programu Network Cell Info. Połączenie WIFI.
    EDIT: W Warszawie oraz Łodzi mam tak samo. :)

Huawei E5573 LTE PLAY - zasięg/brak dostępu do internetu Huawei E5573 LTE PLAY - zasięg/brak dostępu do internetu Huawei E5573 LTE PLAY - zasięg/brak dostępu do internetu Huawei E5573 LTE PLAY - zasięg/brak dostępu do internetu Huawei E5573 LTE PLAY - zasięg/brak dostępu do internetu Huawei E5573 LTE PLAY - zasięg/brak dostępu do internetu
    W Play występuje czasami problem z zawieszaniem( zamrażaniem) się połączenia internetowego na LTE. Router pokazuje połączenie z BTS-em a internet nie działa. Pomaga restart routera. Podobnie było kiedyś w pre-paidach Orange.
  • Poziom 2  
    Czyli nie da rady nic zrobić? :(
    To problem po stronie operatora, jeśli parametry sygnału LTE są dostateczne to nic z tym nie zrobisz. Sam czasami w Łodzi tez tak mam. Restart routera wznawia połączenie z internetem.
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak samo mam :/