Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kruger&Matz Move 6 - Nie działająca aplikacja Usługi Google Play, blokuje SM

ms_jaro 03 May 2017 22:03 4086 11
 • #1
  ms_jaro
  Level 6  
  Witam,

  W ostatnim czasie zakupiłem telefon Kruger&Matz Move 6s. Wcześniej miałem Iphona 5, ale mi padł, więc poszukiwałem komórki do pisania, dzwonienia, a od wielkiego dzwonu sprawdzenia maila i messengera. K&M spełnia swoje zadanie, ale mam problem i to duży z jedną rzeczą - po paru dniach użytkowania na ekranie wyskakuje komunikat - "Niestety usługi Google Play zostały zatrzymane". Nie mogę wtedy wysyłać smsów (wysyła się co któryś), nie działa Chrome, sklep Google, ogółem komórka staje się nieprzydatna. Pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych, ale też na parę dni, co jest baaaardzo uciążliwe. Posiadam system Android 6,0.


  W internecie nie znalazłem informacji, jak tą usterkę usunąć, czy ktoś mi pomoże?
 • #2
  Broda83
  Level 11  
  Pytanie podstawowe. Czy założyłeś konto google? Brak dostępu do sklepu jest sygnałem że nie wklepałeś do kont i synchronizacji konta gmail.com
 • #3
  ms_jaro
  Level 6  
  Tak, zawsze się loguję i działa i sklep i konto na gmail. Problem pojawia się po paru dniach, gdy występuje wyżej wymieniony komunikat, który blokuje mi dostęp do innych aplikacji, które do momentu pojawienia się komunikatu działały. I co najdziwniejsze, nie mogę wtedy wysyłać SMSów, nie wiem jaki ta aplikacja ma z nimi związek.
 • #4
  Broda83
  Level 11  
  A czy po zaistnieniu problemu konto google cały czas istnieje i możesz na nie wejść w "kontach"? Czy znika bądź jest niedostępne, brak możliwości edycji. Może być to spowodowane jakimś problemem z aktualizacją aplikacji ze sklepu. Może czegoś nie może pociągnąć lub nie kończy i tym sposobem blokuje inne apki. Bądź ciągnie jakąś apkę, która rozwala system - w takiej sytuacji nie zezwalać na aktualizacje (tylko ręcznie) Problem ze sklepem może wskazywać na aktualizację samej apki sklepu. Spróbuj po zresetowaniu zaktualizować wszelkie apki i zobaczyć czy wywali błąd
 • #5
  ms_jaro
  Level 6  
  Powiem szczerze, że nawet nie wiem jak to w tym systemie Marshmallow zrobić. Szukam wszędzie w tej aplikacji Google Play i nie mogę tego znaleźć, a niby tam powinienem szukać. Zwykle problem pojawia się, gdy wykorzystanie pamięci wew oscyluje w okolicach 80-90 MB, jedyna zależność jaką zauważyłem. Co do tego, czy konto Google nadal jest w momencie awarii, to będę musiał to sprawdzić dopiero, jak znów wyskoczy ten felerny komunikat.
 • Helpful post
  #6
  Broda83
  Level 11  
  Brak pamięci nie powinien dawać takich objawów jak opisałeś. Jedynie spowolnić działanie. Informacje o błędach generuje soft więc zakładam, że wina leży po stronie aktualizacji lub jakiegoś wirusa, choć to ostatnie mało prawdopodobne. Możesz sprecyzować czego szukasz w aplikacji Sklepu?

  Dodano po 2 [minuty]:

  ok. wejdź do sklepu play w górnym lewym rogu powinieneś mieć trzy poziome paski (menu) dalej zakładka moje gry i aplikacje - jeśli wszystkie apki mają status po prawej stronie {OTWÓRZ] to są aktualne, jeśli by nie były będzie aktualizuj
 • #7
  ms_jaro
  Level 6  
  Nic specjalnego - zawsze ściągam aplikacje pogody, wzmacniającej mikrofon (jest bardzo cicho), Facebook Lite, Messanger Lite. To wszystko! Faktycznie, znalazlem te aktualizacje. Dzięki wielkie Broda, ale niestety nic to nie pomogło. Nie wytrzymałem, poszedłem do dwóch lokalnych serwisów.

  W pierwszym serwisant powiedział, że trzeba wgrać jakieś inne oprogramowanie, jednak tym zajmuje się tylko serwis Kruger&Matz i tam powinienem odesłać telefon (czyli pewnie miesiąc bez telefonu by mnie czekał).

  W drugim serwisie gość powiedział, że jest to do zrobienia na miejscu, jednak z oprogramowaniem do K&M trzeba pokombinować i zajmie to jeden dzień i będzie kosztowało 40zł.

  Nie wiem co lepsze. Nie wiesz może Broda, jak zrobić to jakoś na własną rękę? To są jakieś bardzo skomplikowane operacje?
 • #8
  nutergsm
  Moderator of GSM
  Masz gwarancje to z niej skorzystaj i już. A jak nie chcesz oddawać na gwarancje, to sam wgraj firmware.
  Firmware i opis tu http://www.needrom.com/download/krugermatz-move-6/
 • #9
  ms_jaro
  Level 6  
  Dzięki nutergms,

  Czy mogę wgrać firmware Move 6 do Move 6s? Bo taki system posiadam i nie wiem, czy tam coś nie będzie kolidowało. Wolę to sam zrobić, jeśli to nie jest jakoś bardzo problematyczne.
 • #10
  nutergsm
  Moderator of GSM
  To już prędzej ten http://www.needrom.com/download/krugermatz-move-6-6-0/. Ale na Twoim miejscu skorzystał bym jednak z gwarancji istnieje ryzyko uszkodzenia telefonu.
 • #11
  pkupcz
  Level 11  
  Miałem ten sam problem. Rozwiązała go piątkowa aktualizacja OTG. Teraz Sklep Play działa.
  Niestety mam inny problem - wyskakujące reklamy. Telefon jest czysty, bez żadnych dodatkowych aplikacji, a i tak mam reklamy :(