Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak tanio zbudować basen przydomowy pomysł na basen

03 Cze 2017 22:05 24765 20
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich
    Planuję tanio wybudować basen ogrodowy.Zacząłem pisać w temacie "ogrzewanie basenu ogrodowego",. A tu będę kontynuował.
    Krótki spis jak to chcę zrobić. Planuję wykopać dziurę. Na dnie wylewka.Boki blacha i wyściełany będzie gotowym wkładem basenowym. Budżet na to około 4000zl.
    Przymiarka gotowego wkładu
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 40  
    Nie spodziewasz się problemów na styku blachy z wkładem.
    Nie byłoby lepiej wyłożyć spód i ściany styropianem (np wykleić) z co najmniej dwóch powodów?
    Jak zamierzasz wykończyć górę i zabezpieczyć blachę przed wodą?
    Co zrobisz w sytuacji jak basen pęknie i zostaniesz z niecką pełną wody, nie zrobi Ci to szkód w okolicy? Myślałeś o jakimś drenażu dna?
  • Poziom 31  
    Jak duży ten basen?
    Blacha wyjdzie drożej od betonu. Ściany można wymurować z bloczków.
  • Poziom 10  
    Blacha wydaje mi się mało odpowiednia ze względu na potrzebę zabezpieczenia przed korozją czy obróbki krawędzi. Baseny zawsze robiło się murowane lub wylewane i lepiej się tego trzymać. Zimą kiedy przyjdzie spuścić wodę ziemia będzie napierać po bokach i może się osunąć przy złej konstrukcji.
  • Poziom 9  
    WędkarzStoLica napisał:
    Jak duży ten basen?
    Blacha wyjdzie drożej od betonu. Ściany można wymurować z bloczków.

Blacha alucynk grubość 0.6 mm taka jak w basenach kanadyjskich. Koszt 650zl, 730x370x125cm
    Ronald09 napisał:
    Blacha wydaje mi się mało odpowiednia ze względu na potrzebę zabezpieczenia przed korozją czy obróbki krawędzi. Baseny zawsze robiło się murowane lub wylewane i lepiej się tego trzymać. Zimą kiedy przyjdzie spuścić wodę ziemia będzie napierać po bokach i może się osunąć przy złej konstrukcji.
    Blachę daję taką jaka jest w basenach kanadyjskich i te baseny można wkopywać całkowicie w ziemię i obsypuje się piaskiem i nie trzeba wody spuszczać na zimę tylko 1/3 się spuszcza.
    Początek kopania. Po dwóch wieczorach kopania wczoraj wylałem dno Beton b 25 + zbrojenie rozproszone +uszczelniacz i super plastyfikator i efekt taki
  • Poziom 9  
    Dzisiaj kolejny wieczór pracy i blacha ustawiona. Nacięty rowek w betonie uszczelniony silikonem dekarskim +taśma dekarska. Jutro styrodur 2 cm na dno duowłóknina 500 g. Na ściany styropian 4 cm.
    jak tanio zbudować basen przydomowy pomysł na basenjak tanio zbudować basen przydomowy pomysł na basenjak tanio zbudować basen przydomowy pomysł na basen
  • Poziom 26  
    Witam,
    nie liczyłbym specjalnie na pomoc w temacie budowy basenu na polskich forach. Nie umniejszając nikomu wiedzy, niewiele osób w Polsce wybudowało basen. Z różnych przyczyn - zasadniczo z powodów klimatycznych, biedy i konieczności zaspokajania innych, raczej bytowych potrzeb, sprawa basenów leży odłogiem ;) Myślę, że wszystko co w temacie znajdziesz w necie, głównie na stronach amerykańskich, ostatecznie innych, ale krajów (bogatszych) i bliżej równika.
    Nawet nie trzeba szperać po stronach i forach specjalistycznych, już po wpisaniu w YT frazy "how to make a garden pool" (możesz dodać 'swimming') otrzymasz nadmiar przepisów step by step i to na biedno jak i na bogato. Skromnie licząc jest co oglądać do jesieni. Choćby ten tutaj :crazyeyes:
    Pozdrawiam
    Aha, zapomniałem napisać, uważam, że całkowicie tanio się tego nie da zrobić.
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 9  
    Też myślę, że całkowicie tanio się nie da. Ja daję najlepsze materiały, a myślę zaoszczędzić na robocie  i dobrych pomysłach. Dzisiaj kolejny wieczór pracy i
    Folia kubełkowa na zewnątrz blachy. Styrodur na spodzie. Geowłóknina na styrodur
    Boki styropian na ściany. Rozłożenie wkładu i nalanie niecki ciepłą wodą w celu dobrego naciągnięcia gumy.
    jak tanio zbudować basen przydomowy pomysł na basenjak tanio zbudować basen przydomowy pomysł na basen
  • Poziom 33  
    Chyba nie zapomnisz o filtracji wody?, to szczególnie ważne.
    Do tego zabezpieczenie i ochrona na noc.
    W naszym klimacie często trzeba by dogrzewać, miałem taki basen kiedy dzieci były małe i powiem, krótko, same problemy, począwszy od krótkiego lata, ciągłego czyszczenia, a skończywszy na gryzących muchach które przyczepione potrafią nurkować.
    Ale powodzenia.
  • Poziom 9  
    Od jutra zaczynam. Prace przy tarasie . Jak do tej pory wydane 4500 zł i w tym mamy już filtr. Ale brak tarasu i wymiennika ciepła. Budżet trochę naruszony ale bez względu na wszystko kończymy na tip top.
  • Poziom 40  
    W którym miejscu popełniłeś błąd szacując budżet?
  • Poziom 9  
    Nie liczyłem folii solarnej, koszt 380 zł. Szczotki i końcówka do odkurzacza +chlor i pływak do chloru 150 zł. I nie liczyłem styropianu, całość jest ocieplona i to było warto koszt 500 zł.
  • Poziom 1  
    Planujemy podobną inwestycję na przydomowym ogrodzie.

Jak basen sprawuje się po roku od budowy?

Czy jest coś co zrobiłbyś inaczej i warto byłoby to zastosować?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
  • Poziom 1  
    Witam.
    Tez jestem zainteresowany budowa takiego basenu i jak się sprawuje po roku użytkowania
  • Poziom 1  
    Witam gdzie zakupiłeś wkład do basenu ?
  • Poziom 1  
    witam, planujemy na wiosnę budowę basenu kanadyjskiego. Czy coś by Pan zmienił? Jak się sprawuje folia (wkład) po zimie? Czy jest zniszczona? Czy ciężko ją czyścić? Bo jest ona bardzo cienka i tego się obawiam...
  • Poziom 38  
    Obawiam sie ze nie bedzie fajerwerkow jesli chodzi o sprawowanie sie takiego basenu na dluzsza mete.
    To raczej nowatorski pomysl by szybciej i drozej sprzedac dom bez zbytnich nakladow, a o basen niech sie nabywca domu martwi.
    Przy takiej konstrukcji predzej czy poozniej podejdzie woda grunkowa i deszczowa a ze nie bedzie miala dostepu powietrza pod foliami to bedzie po prostu jeden wielki smrod. Poza tym taka gnijaca woda ma wlasciwosci przyspieszajace degradacje materialow uzytych do takiej konstrukcji jak plastiki i metal.
    Obawiam sie ze po pierwszym czyszczeniu po zimie nie bedzie juz takich euforii jak podczas budowy.
    O komarach i innych insektach nie wspominajac.
    Zasady ogolne sa takie ze im tansza konstrukcja tym drozsza i bardziej pracochlonna konserwacja i eksploatacja.
    Autor nie doliczyl do kosztow basenu nowego ogrodzenia, by miec troche prywatnosci kozystajac z basenu.