Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja do małego pokoju - ok 12m2

03 Cze 2017 22:23 4509 4
  • Poziom 12  
    Witam.

Z racji że rok temu upały były nie do zniesienia, a przy włączonym komputerze to już w ogóle tragedia - mieszkam w starym bloku z wielkiej płyty na 8 piętrze, na szczęście od strony północnej, ale lato jest nie do zniesienia.

Jakie byłyby koszty klimatyzacji do takiego pokoju? Mój pokój znajduje się w takim miejscu że za ścianą mam ten jakby pseudo balkon z drabinami ewakuacyjnymi, dostępny od korytarza - więc mógłbym tam zamontować tą drugą część klimatyzora - chociaż pewnie będę musiał mieć zgodę administracji budynku.

Inna sprawa że pewnie do rachunku za prąd sporo dojdzie..
  • Poziom 39  
    Do takiego pokoju w zasadzie każda jaka jest na rynku - jak planujesz zakup na lata - to polecam coś dobrego - Fujitsu albo Daikin, Mitsubishi, Toshiba. Chińczyka z marketu masz na 3-4 sezony.
  • Poziom 12  
    Klimatyzator LG STANDARD P09EN 2,5kW inverter - znalazłem takie coś na znanej stronie w cenie 1670zł nowy z darmową przesyłką. Pociągnie to trochę?

albo w cenie ~1100zł nowy KAISAI ECO KED-09KTA 2,6 kW. Chociaż zdaję sobie sprawę że zapewne ten Kasai należy do kategorii "chińczyków", chociaż może aż taki zły nie jest?

Jakie są koszta instalacji? Niestety kompletnie się na tym nie znam więc montaż samodzielny odpada.

Tak od razu nadmienię że klimatyzator nie będzie jakoś szczególnie mocno użytkowany - zapewne tylko kawałek czerwca, lipiec sierpień gdy temperatury podskoczą - byleby w pokoju były te 23 stopnie. Ponadto słońce mojej ściany pokoju w ogóle nie ogląda, okna są szczelne, budynek ocieplony a już w połowie jesieni mam ogrzewanie z miejskiej sieci.
  • Poziom 39  
    Mam kilka LG na obiekcie - póki co o trwałości się nie mogę wypowiedzieć - od dwóch lat dopiero są.
    Na plus na pewno cicha praca oraz przynajmniej na papierze bardzo dobre współczynniki energetyczne.
  • Poziom 11  
    polecam gree montuje już od 7 lat i żadnej reklamacji