Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP2000 - skanowanie do SMB na Windows10

06 Cze 2017 09:35 3108 14
  • Poziom 10  
    Witam, nie mogę ustawić skanowanie do folderu z windows 10 (na xp działa bez problemu) z tego co już się zorientowałem to chodzi chyba o stare oprogramowanie w MP2000 (takie jest NIB: 6.04.4k).
    Czy ktoś z szanownych kolegów może pomóc ? ma nowsze oprogramowanie.
    Ze dwa dni już szukam i tylko sterowniki i nic więcej nie znajduję.
  • Poziom 13  
    Ja się ostatnio męczyłem ze skanowaniem po smb na kserach Conicy, generalnie radzę postawić na kompie serwer ftp i skanować po ftp, mogę Ci załączyć prosty i mały program do postawienia ftp jeśli sobię życzysz. Generalnie moim zdaniem jest to łatwiejsze rozwiązanie.
    Pozdrawiam, Jurmun!
  • Poziom 10  
    Wolałbym przez folder sieciowy, ale czas mnie goni i muszę skanowanie uruchomić.
    Jurmun - to jak możesz podziel się swoją wiedzą :)
  • Poziom 26  
    Konica Minolta zawsze skanuje po smb bez problemu więc albo kolega ma archaiczny model lub nie umie tego ustawić. W ricoh aktualizacja firmware pomoże i smb będzie działało (jak w większości ricoh) tylko ja nie posiadam firmware do tego modelu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dokładnie miałem problem z modelem bizhub C253 a nie miałem czasu aby się z tym męczyć.
    Na komputerze zainstalowałem ftpserver, wskazałem folder do którego mają lecieć skany i to wszystko, Reszta co było do zrobienia to na urządzeniu wskazać adres do tego folderu, wpisać użytkownika oraz hasło. Najważniejsze, że działa bez problemu.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przecież analogicznie robisz skan do SMB w C253 :) Tworzysz folder , udostępniasz go z pełnymi uprawnieniami grupie Wszyscy , wyłączasz udostępnianie chronione hasłem a na maszynie podajesz tylko nazwę wyświetlaną na pulpicie , nazwę hosta (pełna nazwa komputera) i ścieżkę do folderu :) Co jak co ale Konica Minolta ma naprawdę prosty system ustawiania skanu po SMB - bez dodatkowego oprogramowania , bez aktualizowania firmware itp.

C.
  • Poziom 13  
    Temat dotyczy Ricoh MP2000, ja tu opisałem tylko inne rozwiązanie problemu skanowania do pliku.
  • Poziom 10  
    To może wróćmy na główny kierunek Ricoh MP2000 ma ktoś oprogramowanie najnowsze do tego modelu i może się podzielić ?
  • Poziom 11  
    Do tego modelu już nie było oprogramowania do Windowsa 10
  • Poziom 22  
    Nie wiem, czy pomoże przesłałem Ci sterownik przez PW
  • Poziom 11  
    Rozwiązaniem problemu dla mnie było skorzystanie z tej strony:

Link
    Mi pomogło na SMB Windows 10 2004 Ricoh MP C6003

Dla leniwych streszczenie
    Wejść w telnet ricoha, zmienić
    Code:
    msh> smb client auth 1

w Windows powershell po włączeniu wszystkich opcji
    Code:
    SMB Set-SmbServerConfiguration -EnableSMB2Protocol $true

Jeśli przyszły poszukiwaczu rozwiązania nie rozumiesz, co napisałem w streszczeniu to powoli przeczytaj rozwiązanie z linka. Ja zrozumiałem dopiero za trzecim przeczytaniem, więc nie spiesz się, a wszystko będzie dobrze.
  • Poziom 12  
    Od siebie dodam że jakiś czas temu aktualizacja windows 10 wyłącza protokół SMB w wersji 1 i 2 w windowsie.

Żeby poprawnie działało z niektórymi drukarkami trzeba to ponownie uruchomić ( jak to zrobić osyłam do wujka google)