Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo TL600 - Wymiana amortyzatorów

09 Cze 2017 09:01 1698 3
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam pytanie do osób znających się na tej praleczce. Służy mi ona od 15 lat, po wymianie grzałki (spaliła się) i kondensora rozruchowego mogę powiedzieć, że daje radę jak nówka ;).
    Problem w tym, że zaczęła mi przeciekać na łączeniu węża połączeniowego dozownika z bębnem. Wyjąłem, oczyściłem i wkleiłem z powrotem na butapren ........jednak cieknie nadal (mniej ale jednak).
    Przy tej próbie zobaczyłem, że bębnem chyba za dożo bije przez co szarpie tym "syfonem". Mam zamiar wymienić amorki lecz nie wiem czy do ich wymiany muszę odkręcać te betonowe obciążniki, czy da rade bez ich odkręcania.
    Pralka, że tak powiem jest na sztywno, za krótki wąż odpływowy żebym mógł nią obracać na wszystkie strony i zobaczyć jak to tam od dołu wygląda.
    I przy okazji się zapytam czy ten gumowy wąż mógł się wyrobić w środku średnicy kołnierza, bo średnia w kołnierzu jest o jakieś 0.5 cm mniejsza niż otwór w bębnie .........tak, ze po włożeniu gumy do bębna na sucho ma duży luz względem swojej osi.
    Dziękuje z góry za porady.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    lechos napisał:
    czy do ich wymiany muszę odkręcać te betonowe obciążniki

Tak, a szczególnie z jednej strony.
    lechos napisał:
    po włożeniu gumy do bębna na sucho ma duży luz względem swojej osi.

Wąż do wymiany, ale trudno dostępny.
  • Poziom 18  
    nares napisał:
    Wąż do wymiany, ale trudno dostępny.

Czyli niby się średnica zjechała......nie widać żeby był tam okorowany lub wygnieciony? Jest dostępny i w przyzwoitej cenie ;).
  • Specjalista AGD
    lechos napisał:
    Jest dostępny i w przyzwoitej cenie .

Zgadza się, ale jakiś czas temu miałem problem ze zdobyciem, teraz rzeczywiście dostępny, a amortyzatory również.