Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra g 2 1.7 Isuzu 2003 - błąd układu chłodzenia.

14 Cze 2017 15:26 2652 13
  • Poziom 4  
    Witam. Mam problem z chłodzeniem silnika, mianowicie chodzi o żółtą kontrolkę która się pali cały czas na komputerze, pokazuje błąd układu chłodzenia. Stan płynu ok. zmieniłem też moduł od wiatraków ale nic nie pomogło, dodam ze nie włączają się wiatraki od chłodnicy i tez od klimy. Czy ktoś wie gdzie może być przyczyna? Wiatrak od chłodnicy sprawny został podpięty na krótko. Opel Astra g 2 1.7 Isuzu 2003 - błąd układu chłodzenia.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Moduł chłodzenia da się zdiagnozować. Podłącz komputer i powiedz jaki kod błędu. Wtedy będzie można coś powiedzieć
  • Poziom 4  
    podjade wieczorem i spisze bład dodam jeszcze ze jak właczyłem ostatnio klime zamiast wiatrak od klimy sie właczyć właczył sie wiatrak od chlodnicy wody ;/
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawdź dokładnie oba wentylatory, ponieważ układ chłodzenia działa w ten sposób, że są różne kombinacje włączenia, w tym dwa wentylatory szeregowo. Pewnie pada Ci wentylator ten od przodu i różnica w spadku napięcia (obciążenia) jest wykrywana przez moduł.
  • Poziom 4  
    to odpiecie tego wentylatora pomoze ???
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Diagnostyka jak już koledzy napisali.
    Ja do tego dołożę sprawdzić dokładnie bezpieczniki i wiązkę oraz wtyki do modułu bo niestety gniją.
    Spróbuj odłączyć na chwilę wtyczkę od czujnika temperatury płynu i zobacz czy wystartują wentylatory.Powinny jeśli zasilania są OK.
  • Poziom 4  
    tylko kolegoo powiedz gdzie mam ten czujnik temperatury jeden znalazłem koło termostatu odpiełem wtyczke nic nawet zrobiłem zmostkowałem go i tez wiatrak sie nie włączył czy jest tez jeszcze jakis czujnik ????
  • Poziom 10  
    jeżeli masz klimatyzację automatyczną (klimatronic) to przyczyną może być panel sterujący. Miałem taki przypadek pomogła wymiana panela
  • Poziom 4  
    nie mam jak sprawdzic teraz kod błędu zna ktos dobry program do tego urządzenia zeby mi pokazał błąd ??? Opel Astra g 2 1.7 Isuzu 2003 - błąd układu chłodzenia.
  • Poziom 10  
    sprawdź bezpiecznik termiczny przy wentylatorze. Jest on w takiej dziurkowanej metalowej obudowie
  • Poziom 25  
    Stefanbwa napisał:
    tylko kolegoo powiedz gdzie mam ten czujnik temperatury jeden znalazłem koło termostatu odpiełem wtyczke nic nawet zrobiłem zmostkowałem go i tez wiatrak sie nie włączył czy jest tez jeszcze jakis czujnik ????

O ten czujnik mi chodziło.Jeszcze jest tylko czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji.
    Sprawdź na krótko wentylator klimatyzacji.
    Dalej będę się upierał przy wiązce i bezpiecznikach.Twierdzę, że ginie Ci gdzieś zasilanie.
  • Poziom 22  
    Cześć. Pod tego Elma działa dobrze na androidzie SCANmyOpel. Ja swego czasu diagnozowałem nim Astre 2 z motorem X16XEL.