Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Porządny podnośnik 'żaba' do garażu

kaliope 22 Cze 2017 08:15 3273 7
  • #1 22 Cze 2017 08:15
    kaliope
    Poziom 10  

Miałem już szajs za 200zł potem Yato za 300 i oba już nie trzymają. Tak sobie myślę, żeby może kupić coś do 3-4ton żeby mocniej trzymał?

Co sądzicie o tych dwóch firmach tzn Farys i Bass? Czy trzeba dać koło 600zł żeby być zadowolonym na lata? Oczywiście będę używał żaby do podnoszenia max 2 ton.

Np Bass 4T BP-3389 lub Farys 3T FR-5238

0 7
  • #2 22 Cze 2017 08:37
    keseszel
    Poziom 26  

Ja kupiłem z Lidla za 70 dutków. Przy podnoszeniu Picassy auto zsunęło mi się z podnośnika, a raczej podnośnik się przesunął na kołach. Byłoby niefajnie :-(, ale mam zwyczaj podkładania pod lewarowane auto sztampli z pociętych desek by nie zsunęło się jak grzebię..
    Dobrze by było gdyby na podnośniku była gruba guma, w tamtym zakupionym nie ma.
    Aha, konie końców skończyło się na użyciu firmowego lewarka dołączonego do autka :-)

1
  • #3 22 Cze 2017 11:13
    Stermotorzysta
    Poziom 12  

Od ok. 3 lat mam Farysa 3 tony, tylko w "normalnej" wersji nie niskiej i działa super.
    Wcześniejsze doświadczenia z tanimi podnośnikami do 100 zł mam takie same jak autor tematu.

0
  • #4 22 Cze 2017 16:32
    kaliope
    Poziom 10  

Nie wiem czy to błąd czy nie, ale zostawiłem auto na Yato na kilka godzin i od tej pory nie trzyma. Rozumiem, że te podnośniki maja służyć tylko do podniesienia auta i tyle? Po podniesieniu już nie można trzymać auta na podnośniku przez dłuższą chwilę? Te za 500-500zł może wytrzymają napór przez kilka godz czy po prostu tak nie można trzymać żadnego podnośnika?

0
  • #5 23 Cze 2017 16:58
    enhanced
    Poziom 38  

No raczej do tego są podnośniki - zresztą jak można pod podnośniekiem coś konkretniejszego robić niż wymiana kół?

Też mam tanią żabe (tym razem z gumą bo bez gumy nie ma amortyzacji) i podnoszę i wymieniam koło a jak robię coś wiecęj to naturalnie podkładam coś i opuszczam z żaby.

0
  • #6 15 Lis 2017 00:01
    misiekk89
    Poziom 16  

Muszę do cylindra podnośnika typu żaba dolać oleju. W instrukcji obsługi piszą że musi to być olej hydrauliczny.
    Znalazłem na półce w garażu takie oleje:
    Któryś z nich, nada się do cylindra podnośnika?

1
  • #7 19 Lis 2017 21:59
    andrzej20001
    Poziom 43  

Męcze niskie Yato juz nie wiem ile i jest ok. Takie 2,5t

0
  • #8 19 Lis 2017 23:21
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Taki do trzech ton też zaczął mi kiedyś puszczać. Okazało się że jest pełny opiłków metalu. Po czyszczeniu żyje. Olej nalałem Dextrona do automatu.

0