Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tp-Link TL-MR3420 + ALCATEL ONETOUCH L850v

23 Jun 2017 21:59 2367 7
 • Level 9  
  Witam przedstawiony w tytule zestaw urządzeń nie działa u mnie, mogę coś na to poradzić? W konfiguracji routera pisze że w razie nie rozpoznania modemu mogę wczytać plik konfiguracyjny ręcznie, lecz nigdzie nie mogę go znaleźć. Co powinienem zrobić żeby ten router zadziałał razem z modemem (Internet od T-mobile).

  Dane routera:
  Firmware Version: 3.16.9 Build 150319 Rel.60489n
  Hardware Version: MR3420 v2 00000000
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Network and Internet specialist
  Nic z tym nie zrobisz na oficjalnym FW MR-3420. Musisz zmienić na alternatywny soft i odpowiednio skonfigurować pod ten szajs L850.
 • Level 9  
  Jaki soft mam wgrać ?
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  Najpierw lektura http://eko.one.pl/?p=mifi a potem pobierasz soft do swojej wersji MR-3420v2 czyli http://dl.eko.one.pl/mifi/ar71xx/mifi-17.01-s...435-65eec8b-tl-mr3420-v2-squashfs-factory.bin To najnowsza wersja alternatywnego FW do tego routera oparta o LEDE. Najstarsza z którą działał złomek Alcatela to Gargoyle 1.6.2.2( w ustawieniach Połączenie DHCP( kablowe) a Interfejs WAN usb0). Od tego czasu Cezary zmodyfikował i wypuścił kolejne wersje OpenWRT z Gargoyle, LUCI ( BB , CC)a teraz pracuje nad LEDE i dla użytkowników tych słabych MR-3420 stworzył obraz MiFi na LEDE. Musisz się tez liczyć z tym ze USB w tym routerze może mieć problemy z zasilaniem modemu LTE i wtedy konieczny HUB aktywny. Przy kiepskim sygnale LTE modem pobiera duży prąd i USB w tym routerze nie wyrabia się, zrywa połączenie. Ogólnie zestaw słaby i problematyczny.
 • Level 9  
  Dzięki wszystko działa :)
 • Level 9  
  Choć może za wcześnie się pochwaliłem... Internet działa ale po jakimś czasie zaczyna tracić pakiety aż do czasu ponownego podłączenia modemu. Wcześniej tak miałem w komputerze, działał około 5 minut i tracił pakiety do ponownego włożenia go do gniazda USB. Przy ładowaniu jakiejkolwiek strony ping skacze nawet do 2 tysięcy, zasięg to około 3/5 kresek. Modem jest bardzo ciepły (nie wiem czy tak powinno być).
 • Network and Internet specialist
  Przy kiepskim sygnale LTE modem pracuje z dużą mocą , stad robi się ciepły. Kolejna rzecz to to zasilanie USB w MR-3420, USB nie daje rady. MR-3420 to słaby router do obsługi modemu LTE, mało pamięci, słabszy procesor. Ogólnie działa lepiej z HiLinkami i na tym alternatywnym FW. Ale ma problemy z obsługa modemu i jednoczesnej pracy po WiFi Jaka to lokalizacja, jaki operator, korzystasz z LTE, w jakim paśmie, jak daleko do BTS-a? Parametry sygnału w kreskach nic nie mówią, korzystasz z anteny zewnętrznej?