Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywanie połączenia LTE przy włączeniu wifi

20 Sie 2017 18:06 1926 15
  • Poziom 5  
    Witam, ostatnimi czasy mam dziwny problem z połączeniem internetowym(posiadam modem Huawei e3372 oraz router TP-LINK TL-MR3420), a więc przy włączonym nadajniku sieci bezprzewodowej internet co kilka sekund całkowicie zrywa połączenie na każdym urządzeniu tj. na telefonie i laptopie podłączonym przez wifi i komputerze pc podłączonym poprzez kabel lan.
    Dodam, że połączenie jest zrywane nawet, gdy żadne urządzenie nie jest podłączone pod sieć wifi. Jednak gdy wyłączę nadajnik sieci bezprzewodowej w routerze, nagle na komputerze pc wszystko zaczyna działać prawidłowo, nie występują żadne zerwania połączenia
    Korzystam głównie z komputera pc i za każdym razem gdy potrzebuje stabilnego połączenia jestem zmuszony do wyłączania nadajnika w routerze. Nie jest to prawdopodobnie wina zasięgu lte, ponieważ utrzymuje stały, dobry zasięg przy około 12mb/s downloadu oraz 6mb/s uploadu. Pora dnia również nie wpływa na ten problem, także nadajniki orange zdają się działać poprawnie.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Takie zachowanie MR-3420 z E3372 przy jednoczesnej pracy po WiFi i LTE to normalne zjawisko. Zrywa połączenie po WiFi i resetuje modem LTE. Od dawna wiadomo że ten router nie nadaje się do bezproblemowej obsługi modemów LTE , szczególnie tych w wersji zwykłej i na oficjalnym FW. Lepiej działa z HiLinkami i na alternatywnym FW.Jego czas już minął, nawet TP-Link sobie z tymi problemami nie poradził. Kluczowe problemy to niewydajny prądowo USB, słaby procesor i mało pamięci. Jaka to wersja E3372 ? Jakie masz parametry sygnału LTE ?, miarą jego jakości nie są prędkości.
  • Poziom 5  
    Niestety z tego co wyczytałem jest to najbardziej prądożerna wersja modemu, mianowicie e3372s-153. Co do paremetrów sygnału lte bardzo kolorowo nie jest, mieszkam w trudnej lokalizacji i z anteną zewnętrzną na ten moment mam RSSI na poziomie -77dBm. Jeżeli już to chciałbym zakupić sam router, ponieważ routery z funkcją modemu dobrej jakości są dość drogie, a nie szukam sprzętu, który dołączają do umów. Mógłby Pan polecić w takim razie sam router, który zdałby egzamin z tym modemem?
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jaka to wersja E3372s-153 ? Jaka to lokalizacja, operator i antena? RSSI nie ma żadnego znaczenia przy LTE, potrzebne są inne parametry sygnału LTE. Pokaż je. Kazdy modem LTE przy kiepskim sygnale pobiera duży prąd. Inwestowanie w E3372 mało sensowne. Najpierw zapewniasz prawidłowy sygnał LTE, do tego warto zmienić OFW na MR-3420 na MiFi od Cezarego i spróbować z tym routerem.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Przez 27 m-cy wiele się zmieniło. Po pierwsze pojawiło się LTE800 w twoim rejonie na BTS-ie Zielonka-Huta Pusta i to na tym kierunku ustaw antenę. MR-3420 miał służyć do 3G. Modem jest w wersji HiLink więc powinien współpracować z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Po zalogowaniu w nim na E3372 pokazuje parametry sygnału LTE i dane BTS-a. Pozwala wymuszać konkretne pasma LTE, sprawdź LTE800. W LTE potrzebne dwie anteny bo działa w MIMO. Sprawdź prędkości z jedna ATK-20 ustawioną na Zielonki.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Antena ustawiona na Zielonkę, pomiar LTE wykonany z nią? Parametry sygnału słabe, szczególnie SINR.
  • Poziom 5  
    Przy antenie ustawionej na zielonkę nie widać szczególnej zmiany jakości sygnału. Zdecydowałem się jednak na zakup nowego routera oraz anteny. Co do routera znalazłem coś takiego: https://www.morele.net/router-asus-ac750-90ig0150-bm3d10-1052555/
    Jeżeli chodzi o antenę to nie mam zielonego pojęcia, jakieś propozycje? Oraz czy router da radę z tym modemem?