Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywanie połączenia LTE przy włączeniu wifi

20 Sie 2017 18:06 1926 15
 • Poziom 5  
  Witam, ostatnimi czasy mam dziwny problem z połączeniem internetowym(posiadam modem Huawei e3372 oraz router TP-LINK TL-MR3420), a więc przy włączonym nadajniku sieci bezprzewodowej internet co kilka sekund całkowicie zrywa połączenie na każdym urządzeniu tj. na telefonie i laptopie podłączonym przez wifi i komputerze pc podłączonym poprzez kabel lan.
  Zrywanie połączenia LTE przy włączeniu wifi
  Dodam, że połączenie jest zrywane nawet, gdy żadne urządzenie nie jest podłączone pod sieć wifi. Jednak gdy wyłączę nadajnik sieci bezprzewodowej w routerze, nagle na komputerze pc wszystko zaczyna działać prawidłowo, nie występują żadne zerwania połączenia
  Zrywanie połączenia LTE przy włączeniu wifi
  Korzystam głównie z komputera pc i za każdym razem gdy potrzebuje stabilnego połączenia jestem zmuszony do wyłączania nadajnika w routerze. Nie jest to prawdopodobnie wina zasięgu lte, ponieważ utrzymuje stały, dobry zasięg przy około 12mb/s downloadu oraz 6mb/s uploadu. Pora dnia również nie wpływa na ten problem, także nadajniki orange zdają się działać poprawnie.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Takie zachowanie MR-3420 z E3372 przy jednoczesnej pracy po WiFi i LTE to normalne zjawisko. Zrywa połączenie po WiFi i resetuje modem LTE. Od dawna wiadomo że ten router nie nadaje się do bezproblemowej obsługi modemów LTE , szczególnie tych w wersji zwykłej i na oficjalnym FW. Lepiej działa z HiLinkami i na alternatywnym FW.Jego czas już minął, nawet TP-Link sobie z tymi problemami nie poradził. Kluczowe problemy to niewydajny prądowo USB, słaby procesor i mało pamięci. Jaka to wersja E3372 ? Jakie masz parametry sygnału LTE ?, miarą jego jakości nie są prędkości.
 • Poziom 5  
  Niestety z tego co wyczytałem jest to najbardziej prądożerna wersja modemu, mianowicie e3372s-153. Co do paremetrów sygnału lte bardzo kolorowo nie jest, mieszkam w trudnej lokalizacji i z anteną zewnętrzną na ten moment mam RSSI na poziomie -77dBm. Jeżeli już to chciałbym zakupić sam router, ponieważ routery z funkcją modemu dobrej jakości są dość drogie, a nie szukam sprzętu, który dołączają do umów. Mógłby Pan polecić w takim razie sam router, który zdałby egzamin z tym modemem?
 • Specjalista Sieci, Internet
  A jaka to wersja E3372s-153 ? Jaka to lokalizacja, operator i antena? RSSI nie ma żadnego znaczenia przy LTE, potrzebne są inne parametry sygnału LTE. Pokaż je. Kazdy modem LTE przy kiepskim sygnale pobiera duży prąd. Inwestowanie w E3372 mało sensowne. Najpierw zapewniasz prawidłowy sygnał LTE, do tego warto zmienić OFW na MR-3420 na MiFi od Cezarego i spróbować z tym routerem.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Przez 27 m-cy wiele się zmieniło. Po pierwsze pojawiło się LTE800 w twoim rejonie na BTS-ie Zielonka-Huta Pusta i to na tym kierunku ustaw antenę. MR-3420 miał służyć do 3G. Modem jest w wersji HiLink więc powinien współpracować z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Po zalogowaniu w nim na E3372 pokazuje parametry sygnału LTE i dane BTS-a. Pozwala wymuszać konkretne pasma LTE, sprawdź LTE800. W LTE potrzebne dwie anteny bo działa w MIMO. Sprawdź prędkości z jedna ATK-20 ustawioną na Zielonki.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Antena ustawiona na Zielonkę, pomiar LTE wykonany z nią? Parametry sygnału słabe, szczególnie SINR.
 • Poziom 5  
  Przy antenie ustawionej na zielonkę nie widać szczególnej zmiany jakości sygnału. Zdecydowałem się jednak na zakup nowego routera oraz anteny. Co do routera znalazłem coś takiego: https://www.morele.net/router-asus-ac750-90ig0150-bm3d10-1052555/
  Jeżeli chodzi o antenę to nie mam zielonego pojęcia, jakieś propozycje? Oraz czy router da radę z tym modemem?