Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Overmax Solution 10II nie ładuje baterii.

Thaereid 11 Jul 2017 20:06 1722 3
 • #1
  Thaereid
  Level 2  
  Witam,
  Proszę o pomoc w identyfikacji elementu zaznaczonego na zdjęciu strzałką. Tablet Overmax Solution 10II. Element znajduje się na płycie głównej zaraz za płytką z gniazdem ładowania. Gdy go dostałem tablet nie reagował na nic. Po złączeniu amperomierzem styków połączonych na zdjęciu linią nagle wstał. Wszystko działa prawidłowo - działa z zasilania ale nie ładuje baterii. Bateria ładuje się po połączeniu wyżej wymienionych styków napięciem wzrastającym do okolic 4.2V ale po pewnym czasie wzrasta do 5V. Element i jego okolice miały czarny nalot a sam element rozkruszył się. Co to może być ? Kondensator, dławik ?
  Tablet Overmax Solution 10II nie ładuje baterii.
 • #3
  Jawi_P
  Level 35  
  Thaereid wrote:
  Co to może być ? Kondensator, dławik ?

  Skoro gdy zrobisz zwarcie, układ zaczyna ładować akumulator, to element jest zapewne szeregowy. Zatem kondensator bym odrzucił. :)
  Może to być bezpiecznik, a element układu ładowania. Generalnie, napięcie na akumulatorze powinno zatrzymać się na 4,2V.
 • #4
  gradek83
  Level 40  
  Co masz pod blaszką szukaj układu pobliskiego tablet o ile się nie mylę jest na chipsecie MT8389. Nie sugeruj się zaznaczonym kondensatorem to tylko zdjęcie poglądowe...

  Tablet Overmax Solution 10II nie ładuje baterii.