Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laguna pilot immobilaizera

krzysiek7815876329 01 Sie 2005 14:52 4285 9
  • #1 01 Sie 2005 14:52
    krzysiek7815876329
    Poziom 2  

witam wszystkich na wstepie zaznacze że przeczytałem wszystkie posty mogące mieć zwiazek z moim pytaniem ale nieznalazłem tam odpowiedzi

kupiłem sobie lagune 1.8 benzyna 96r ale ma "chyba uszkodzony" pilot
    nieotwiera drzwi nie włącza ani nie wyłącza alarmu i najważniejsze nie wyłącza immobilaizera immo działa tylko że muszę podawać ręcznie kod koszt nowego pilota w serwisie 600 zł plus robocizna , moje pytanie to czy mozna gdzies dokupić kluczyk który mozna sobie zaprogramować , czy może kluczyk od alarmu mozna tak zaprogramować by wyłączał immobilizer czy kluczyk ob innej laguny [ np po wypadku mozna zaprogramowac by działał u mnie itp z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

0 9
  • #2 01 Sie 2005 15:42
    mczapski
    Poziom 38  

Pytań sporo. Odpowiedź chyba jedna nie da się. Ale skoro tak totalnie nie działa to chyba ten klucz nie ma lub nie miał nic wspólnego z samochodem. Wyjścia raczej takie. Pierwsze znasz w sewisie za podobną cenę. I tutaj uwaga boe jeśli stacyjka była pasowana do kluczyka to serwis o tym nie wie. Druga to wyłączenie immobilizera i rezygnacja z centralnego zamka lub dorobienie dodatkowego sterowania. Też trochę pokosztuje. Sterowanie zamkiem i zabezpieczeniem silnika to są różne układy.

0
  • #3 01 Sie 2005 19:30
    anioł
    Poziom 12  

Ja spróbowałbym dojść do ładu zorinalnymi kluczami.Są możliwe 3 usterki.
    1.Kluczyk jest walnięty(najczęściej zimny lut na diodzie )
    2.Klucz jest rozsynchronizowany, ponieważ posiada kod dynamiczny(wystarczy zsynchronizować )
    3.Uszkodzony odbiornik,jest pod anteną więc czasem podcieka tam woda(odbiornik nie jest zakodowany więć kupisz używke(do 100 zł)

0
  • #4 02 Sie 2005 13:39
    krzysiek7815876329
    Poziom 2  

witam i dziekuje za odpowiedzi
    czy jest mozliwosć sprawdzenia kluczyka i odbiornika żeby sprawdzic co jest uszkodzone , głupio by było gdybym zamówił nowy kluczyk a póżniej okazało sie że to niadziałał odbiornik i odwrotnie, a moze jest możliwosc naprawieni tych części bez wymiany na nowe

0
  • #5 12 Wrz 2005 22:43
    witek1
    Poziom 13  

Wyjmij płytkę odbiornika ale ostrożnie, można łatwo połamać zatrzaski osłony. Jeżeli płytka nie nosi wyraźnych śladów zalania to odbiornik jest sprawny.
    Pilota też można sprawdzić.
    Najlepiej sprawdzić akustycznym testerem pilotów, będzie wyraźnie słychać transmisję. Wprawiony diagnosta na słuch rozpozna czy pilot nadaje prawidłowo czy nie.
    Spotkałem się z trzema rodzajami usterek w tych pilotach:
    * odlutowany mikrostyk,
    * zimne luty na scalaczku,
    * oberwana dioda nadawcza.
    Mając kod odblokowujący zapłon, już tylko krok do własnoręcznego zsynchronizoawnia kluczy. Procedura krąży po sieci.
    Metoda najbardziej drastyczna to przeróbka ECM - wycięcie immo, do tego alarm i sterowanie centralnym zamkiem z pilota alarmu.

0
  • #6 12 Wrz 2005 23:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 13 Wrz 2005 10:40
    jg11
    Poziom 20  

Witam i dziękuję za odpowiedż wszystkim kol. posiadającym wiedzę,gdzie można kupić ,albo jak samemu zrobić wspomniany przez kol "witek 1" akustyczny tester pilotów.

0
  • #8 13 Wrz 2005 11:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Wrz 2005 17:42
    witek1
    Poziom 13  

Tester najprościej wykonać z gotowego odbiornika podczerwieni np. z telewizora, oraz ze wzmacniacza małej częstotliwości.
    Swój wykonałem z odbiorniczka firmy sony, który przez kondensator sprzęgający podłączony jest do wzmacniacza na TDA 2003.
    Mój tester wyposażony jest dodatkowo w prosty odbiornik superreakcyjny, pozwalający słuchać i stroić piloty radiowe.
    Poszukaj na elektrodzie mogą być jakieś schemaciki w dziale warsztat.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 20 Lis 2008 10:56
    rogaliq
    Poziom 1  

problem moze byc po stronie komputera

0
  Szukaj w 5mln produktów