Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

immobilizer renault laguna 96r 2.0

mareczek91bmw 13 Oct 2014 15:04 2001 5
Fluke Kamera Termowizyjna
    mareczek91bmw
    Level 8  
    Witam wszystkich. Mam następujący problem. Padł mi immobilizer w lagunie. Przestał mi działać pilot . a czujka nad lusterkiem była zalana woda.
    Czy można tylko wymienić czujke wraz z pilotem?
    Czy trzeba później co ustawiać, programować ?
    proszę o szybką pomoc
    pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    hebis
    Level 19  
    Czujka raczej nie ma nic wspólnego z immobilizerem.Raczej bym obstawiał kluczyk.Imo jest czytany przy stacyjce a nie z centralki od zamykania drzwi.Problem może być że odcięcie zapłonu masz połączone z centralnym od otwierania.
    Czy po przekręceniu kluczyka gaśnie dioda w liczniku?
    Po wymianie układu kluczyk musi być wczytany.
    W załączniku opis kodowania.
    Tu był temat.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic968407.html
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    hebis wrote:
    Czujka raczej nie ma nic wspólnego z immobilizerem.Raczej bym obstawiał kluczyk.Imo jest czytany przy stacyjce a nie z centralki od zamykania drzwi

A skąd do 98 r immo jest czytane podczerwienią z kluczyka.

Kolego najpierw sprawdz czy działą kluczyk, aparatem foto.
    mareczek91bmw
    Level 8  
    Kluczyk działa (sprawdziłem).
    Po przekręceniu kluczyka kontrolka mi gaśnie od immobilizera .
    Wcześniej odpalając auto musiałem dwa/trzy razy zamknąć i otworzyć by zapalił.
    Sprawdziłem iskrę na świecy i nie ma . Myślę ze zapłon jest odcinany przez centralkę
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mistrzu, samą płytkę odbiornika możesz wymienić bez kodowania niczego. natomiast reszta Twojej opowieści nie trzyma się logiki. Skoro kluczyk na podczerwień, to immo nie zgasi kontrolki w liczniku. A u Ciebie gaśnie. Wcześniejsze objawy też do końca nie są jasne. Kilkakrotne otwieranie i zamykanie z pilota by móc odpalić, świadczy o zupełnie innej usterce. Myślę, że najlepiej zrobisz, jak załatwisz porządną diagnostykę Clipem. Sam się zdziwisz. ja obstawiam problemy z zasilaniem lub komunikacją, do tego uszkodzona płytka. dwie usterki, nie jedna.
    mareczek91bmw
    Level 8  
    dziękuje za pomoc
    Jutro samochód zaciągne do warsztatu .
    pozdrawiam