Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immobilizer renault laguna 96r 2.0

13 Paź 2014 15:04 1551 5
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich. Mam następujący problem. Padł mi immobilizer w lagunie. Przestał mi działać pilot . a czujka nad lusterkiem była zalana woda.
    Czy można tylko wymienić czujke wraz z pilotem?
    Czy trzeba później co ustawiać, programować ?
    proszę o szybką pomoc
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Czujka raczej nie ma nic wspólnego z immobilizerem.Raczej bym obstawiał kluczyk.Imo jest czytany przy stacyjce a nie z centralki od zamykania drzwi.Problem może być że odcięcie zapłonu masz połączone z centralnym od otwierania.
    Czy po przekręceniu kluczyka gaśnie dioda w liczniku?
    Po wymianie układu kluczyk musi być wczytany.
    W załączniku opis kodowania.
    Tu był temat.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic968407.html
  • Poziom 43  
    hebis napisał:
    Czujka raczej nie ma nic wspólnego z immobilizerem.Raczej bym obstawiał kluczyk.Imo jest czytany przy stacyjce a nie z centralki od zamykania drzwi

A skąd do 98 r immo jest czytane podczerwienią z kluczyka.

Kolego najpierw sprawdz czy działą kluczyk, aparatem foto.
  • Poziom 6  
    Kluczyk działa (sprawdziłem).
    Po przekręceniu kluczyka kontrolka mi gaśnie od immobilizera .
    Wcześniej odpalając auto musiałem dwa/trzy razy zamknąć i otworzyć by zapalił.
    Sprawdziłem iskrę na świecy i nie ma . Myślę ze zapłon jest odcinany przez centralkę
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mistrzu, samą płytkę odbiornika możesz wymienić bez kodowania niczego. natomiast reszta Twojej opowieści nie trzyma się logiki. Skoro kluczyk na podczerwień, to immo nie zgasi kontrolki w liczniku. A u Ciebie gaśnie. Wcześniejsze objawy też do końca nie są jasne. Kilkakrotne otwieranie i zamykanie z pilota by móc odpalić, świadczy o zupełnie innej usterce. Myślę, że najlepiej zrobisz, jak załatwisz porządną diagnostykę Clipem. Sam się zdziwisz. ja obstawiam problemy z zasilaniem lub komunikacją, do tego uszkodzona płytka. dwie usterki, nie jedna.
  • Poziom 6  
    dziękuje za pomoc
    Jutro samochód zaciągne do warsztatu .
    pozdrawiam