Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily 35c18 2006r - Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

jacekwwy 15 Aug 2017 16:48 17523 5
    jacekwwy
    Level 19  
    Witam świeci mi się kontrolka od zużycia klocków hamulcowych, oczywiście tarcze klocki są w dobrym stanie czujniki sprawdziłem miernikiem są ok chyba raczej coś z elektryko nie wiem gdzie idą przewody od czujników gdzie się spotykają może jest jakaś kostka ? ale nie wiem gdzie szukać trafił się komuś taki przypadek
    decybel91
    Level 42  
    Witam
    poradziłeś coś z tematem? Mam u siebie podobny przypadek, klocki nowe a kontrolka świeci.
    citromaniak
    Level 22  
    Nie pamietam czy to w daily tak stosowali ale czyjniki abs chyba były w jednym kablu co czujnik klocków hamulcowych i szły razem do kompa.Zazwyczas był uszkodzony przewód na zgieciu w nadkolu.Koszt przewodu drogi jak cholera.Mozna w sterowniku dwa kable zewrzec i nie bedzie swieciło w oczy ale tez nie bedzie pokazywało kiedy zuzyte.
    jacekwwy
    Level 19  
    citromaniak wrote:
    Można w sterowniku dwa kable zewrzeć i nie będzie świeciło w oczy ale tez nie będzie pokazywało kiedy zużyte.

I chyba tak zrobię ale nie wiem czy pin przy sterowniku się nie uszkodził jak zdjąłem wtyczkię od sterownika to kilka pinów było zaśniedziałych i muszę jeszcze sprawdzić samo wtyczkie bo to chyba raczej będzie to ale jeszcze sprawdzę

Dodano po 1 [minuty]:

jacekwwy wrote:
    czujniki abs
    nie mam tu ABS-u

Dodano po 2 [minuty]:

decybel91 wrote:
    Witam
    poradziłeś coś z tematem? Mam u siebie podobny przypadek, klocki nowe a kontrolka świeci.

Jak wcześniej przed wymiano było ok to sprawdź miernikiem czy jest przejście przy samych czujnikach
    Dawid W
    Level 14  
    Kable od czujników zaczynają swój bieg od tylnego prawego koła tylne lewe prawy przód i lewy przód. Miernik w rączkę i sprawdzasz czy wszystko pasuje. Ewentualnie poziom płynu lub ręczny
    jacekwwy
    Level 19  
    Problem rozwiązany :) Przyczyna:
    -nie łącząca prawa przednia kostka przy kole (miernikiem sprawdzałem było ok ale po włożeniu do wtyczki nie łączyła dobrze)
    -uszkodzona wiązka przewodów lewy tył (a dokładnie przy samej głównej wiązce)
    Na razie zrobiłem na krótko ale w wolnym czasie zrobię tak jak na Fabrykę przystało :)