Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily 35c18 2006r - Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

15 Sie 2017 16:48 4911 5
  • Poziom 18  
    Witam świeci mi się kontrolka od zużycia klocków hamulcowych, oczywiście tarcze klocki są w dobrym stanie czujniki sprawdziłem miernikiem są ok chyba raczej coś z elektryko nie wiem gdzie idą przewody od czujników gdzie się spotykają może jest jakaś kostka ? ale nie wiem gdzie szukać trafił się komuś taki przypadek
  • Poziom 39  
    Witam
    poradziłeś coś z tematem? Mam u siebie podobny przypadek, klocki nowe a kontrolka świeci.
  • Poziom 21  
    Nie pamietam czy to w daily tak stosowali ale czyjniki abs chyba były w jednym kablu co czujnik klocków hamulcowych i szły razem do kompa.Zazwyczas był uszkodzony przewód na zgieciu w nadkolu.Koszt przewodu drogi jak cholera.Mozna w sterowniku dwa kable zewrzec i nie bedzie swieciło w oczy ale tez nie bedzie pokazywało kiedy zuzyte.
  • Poziom 18  
    citromaniak napisał:
    Można w sterowniku dwa kable zewrzeć i nie będzie świeciło w oczy ale tez nie będzie pokazywało kiedy zużyte.

I chyba tak zrobię ale nie wiem czy pin przy sterowniku się nie uszkodził jak zdjąłem wtyczkię od sterownika to kilka pinów było zaśniedziałych i muszę jeszcze sprawdzić samo wtyczkie bo to chyba raczej będzie to ale jeszcze sprawdzę

Dodano po 1 [minuty]:

jacekwwy napisał:
    czujniki abs
    nie mam tu ABS-u

Dodano po 2 [minuty]:

decybel91 napisał:
    Witam
    poradziłeś coś z tematem? Mam u siebie podobny przypadek, klocki nowe a kontrolka świeci.

Jak wcześniej przed wymiano było ok to sprawdź miernikiem czy jest przejście przy samych czujnikach
  • Poziom 14  
    Kable od czujników zaczynają swój bieg od tylnego prawego koła tylne lewe prawy przód i lewy przód. Miernik w rączkę i sprawdzasz czy wszystko pasuje. Ewentualnie poziom płynu lub ręczny
  • Poziom 18  
    Problem rozwiązany :) Przyczyna:
    -nie łącząca prawa przednia kostka przy kole (miernikiem sprawdzałem było ok ale po włożeniu do wtyczki nie łączyła dobrze)
    -uszkodzona wiązka przewodów lewy tył (a dokładnie przy samej głównej wiązce)
    Na razie zrobiłem na krótko ale w wolnym czasie zrobię tak jak na Fabrykę przystało :)