Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam nowej taniej pralki z rozbieralnym bębnem

Coremeil 20 Aug 2017 10:52 6699 12
 • #1
  Coremeil
  Level 15  
  Witam,
  chciałbym się dowiedzieć czy samsung WF70F5E0W2W ma rozbieralny bęben?
  Poszukuję pralki jak w temacie, chciałbym nie wydać za dużo (wiadomo że nawet jeśli dam 1000zł więcej wcale nie oznacza że pralka wytrzyma dłużej).
  Nie potrzebuję żadnych bajerów tylko w miarę bezawaryjności.

  Jak jest z trwałością pralek ładowanych od góry? Wydaje mi się że przez łożyskowanie osi po obu stronach taka pralka powinna mieć większą trwałość. Czy warto taką kupić?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  kierbedz4
  Level 36  
  Mi się sprawdza pralka LG Może być Samsung a nawet Amica .Te modele mają możliwość wymiany łożysk.Wymianę łożysk mają także niektóre modele Boscha.Na trzy zakupione pralki firmy LG wszystkie pracują bez problemu od dwóch lat.Na pralki była wykupiona dodatkowa 3 letnia gwarancja.
 • #5
  qs300
  Level 31  
  To jest gwarancja serwisowa, w przypadku awarii to serwis stwierdza, czy element, który uległ uszkodzeniu podlega gwarancji. Taka zagrywka w celu wyciągnięcia dodatkowej kasy od klienta przy zakupie sprzętu.
 • #6
  Sebastian_M26
  Level 18  
  Nie wiem skąd ta moda na wymienne łożyska, kto wymieni łożyska po gwarancji za 300 zł gdzie na drugi dzień może się zepsuć dosłownie wszystko?
  Producenci bardzo sprytnie obliczają trwałość, jeśli coś nie ma 5 lat gwarancji to zepsuje się po dwóch latach.
 • #7
  kierbedz4
  Level 36  
  Ubezpieczyciel po zgłoszeniu naprawy tylko pyta właściciela pralki czy owa pralka została naprawiona czy nie .I tyle w tym temacie.Ubezpieczyciel zapytuje Ciebie czy jesteś zadowolony z naprawy czy nie i punktujesz serwis od 1 do 10 punktów.
 • #8
  qs300
  Level 31  
  Klienci, którzy przychodzą do mnie do sklepu po sprzęt AGD, mają inne doświadczenia z dodatkowymi gwarancjami, dlatego w naszym sklepie nie oferujemy takich pseudo gwarancji (prywatny sklep).
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  Sebastian_M26
  Level 18  
  Co innego jest rozszerzona gwarancja producenta płatna lub nie a co innego ubezpieczenie. Czytałem warunki ubezpieczenia jest to naprawa lub wymiana sprzętu do ceny zakupu.
  Zawsze trzeba czytać bo jak jest odszkodowanie o wartości sprzętu z dnia awarii to możemy wtedy liczyć tylko na kilkaset złotych.
 • #11
  qs300
  Level 31  
  Sebastian_M26 wrote:
  Co innego jest rozszerzona gwarancja producenta płatna lub nie a co innego ubezpieczenie.

  To nie jest rozszerzona gwarancja producenta, tylko dodatkowa gwarancja serwisowa, a serwis i tak robi co chce. Mój brat kiedyś dokupił taką pseudo gwarancję w markecie przy zakupie pralki i po dwóch latach pękła obudowa bębna, serwis stwierdził, że tego nie obejmuje gwarancja i pralka poszła do skupu złomu.

  Dodano po 17 [minuty]:

  Inny przykład: jakieś dwa lata temu przyszła do mnie do sklepu klientka po nową pralkę, bo jej się popsuła i serwis nie chce jej naprawić, mimo wykupionej dodatkowe gwarancji.
  Klientka niecałe 3 lata wstecz kupiła w markecie pralkę Beko za ok. 650zł, dokupiła do niej dodatkową gwarancję za 300zł (namówił ją sprzedawca). W pierwszych dwóch latach pralka była naprawiana 2 razy, i wszystko było OK, póki nie skończyła się 2-letnia gwarancja. W trzecim roku użytkowania pralka ponownie się popsuła, więc klientka znów zadzwoniła do serwisu, bo przecież wykupiła dodatkową gwarancję. I tutaj doznała szoku, otóż po drugiej stronie słuchawki miła pani z serwisu stwierdziła, że klientka wyczerpała już limit napraw. To pytam się co to jest jak nie oszustwo z dodatkowymi gwarancjami, za które klienci płacą i to nie małe pieniądze?
 • #12
  Sebastian_M26
  Level 18  
  Moje doświadczenia z darmową promocyjną przedłużoną gwarancją Beko 5 lat:
  2,5 roku pęknięcie uchwytu blokady - wymiana
  3 rok samoprzestawianie się programów - wymiana pokrętła
  3,5 r silnik - wymiana szczotek
  Kiedyś miałem przedłużoną gwarancję na pralkę mastercook też nie było problemu jak i wymieniony bojler Ariston w czwartym roku (dziurawy zbiornik zatopiony w piance).

  Gwarancja producenta to jedno a ubezpieczenia to coś innego.