Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam nowej taniej pralki z rozbieralnym bębnem

Coremeil 20 Sie 2017 10:52 4122 12
  • #1 20 Sie 2017 10:52
    Coremeil
    Poziom 15  

Witam,
    chciałbym się dowiedzieć czy samsung WF70F5E0W2W ma rozbieralny bęben?
    Poszukuję pralki jak w temacie, chciałbym nie wydać za dużo (wiadomo że nawet jeśli dam 1000zł więcej wcale nie oznacza że pralka wytrzyma dłużej).
    Nie potrzebuję żadnych bajerów tylko w miarę bezawaryjności.

Jak jest z trwałością pralek ładowanych od góry? Wydaje mi się że przez łożyskowanie osi po obu stronach taka pralka powinna mieć większą trwałość. Czy warto taką kupić?

0 12
  • #2 20 Sie 2017 10:59
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Sie 2017 13:17
    kierbedz4
    Poziom 34  

Mi się sprawdza pralka LG Może być Samsung a nawet Amica .Te modele mają możliwość wymiany łożysk.Wymianę łożysk mają także niektóre modele Boscha.Na trzy zakupione pralki firmy LG wszystkie pracują bez problemu od dwóch lat.Na pralki była wykupiona dodatkowa 3 letnia gwarancja.

0
  • #5 20 Sie 2017 13:22
    qs300
    Poziom 27  

To jest gwarancja serwisowa, w przypadku awarii to serwis stwierdza, czy element, który uległ uszkodzeniu podlega gwarancji. Taka zagrywka w celu wyciągnięcia dodatkowej kasy od klienta przy zakupie sprzętu.

1
  • #6 20 Sie 2017 13:46
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Nie wiem skąd ta moda na wymienne łożyska, kto wymieni łożyska po gwarancji za 300 zł gdzie na drugi dzień może się zepsuć dosłownie wszystko?
    Producenci bardzo sprytnie obliczają trwałość, jeśli coś nie ma 5 lat gwarancji to zepsuje się po dwóch latach.

1
  • #7 20 Sie 2017 18:28
    kierbedz4
    Poziom 34  

Ubezpieczyciel po zgłoszeniu naprawy tylko pyta właściciela pralki czy owa pralka została naprawiona czy nie .I tyle w tym temacie.Ubezpieczyciel zapytuje Ciebie czy jesteś zadowolony z naprawy czy nie i punktujesz serwis od 1 do 10 punktów.

0
  • #8 20 Sie 2017 18:44
    qs300
    Poziom 27  

Klienci, którzy przychodzą do mnie do sklepu po sprzęt AGD, mają inne doświadczenia z dodatkowymi gwarancjami, dlatego w naszym sklepie nie oferujemy takich pseudo gwarancji (prywatny sklep).

0
  • #9 21 Sie 2017 11:16
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 21 Sie 2017 11:28
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Co innego jest rozszerzona gwarancja producenta płatna lub nie a co innego ubezpieczenie. Czytałem warunki ubezpieczenia jest to naprawa lub wymiana sprzętu do ceny zakupu.
    Zawsze trzeba czytać bo jak jest odszkodowanie o wartości sprzętu z dnia awarii to możemy wtedy liczyć tylko na kilkaset złotych.

0
  • #11 21 Sie 2017 11:52
    qs300
    Poziom 27  

Sebastian_M26 napisał:
    Co innego jest rozszerzona gwarancja producenta płatna lub nie a co innego ubezpieczenie.

To nie jest rozszerzona gwarancja producenta, tylko dodatkowa gwarancja serwisowa, a serwis i tak robi co chce. Mój brat kiedyś dokupił taką pseudo gwarancję w markecie przy zakupie pralki i po dwóch latach pękła obudowa bębna, serwis stwierdził, że tego nie obejmuje gwarancja i pralka poszła do skupu złomu.

Dodano po 17 [minuty]:

Inny przykład: jakieś dwa lata temu przyszła do mnie do sklepu klientka po nową pralkę, bo jej się popsuła i serwis nie chce jej naprawić, mimo wykupionej dodatkowe gwarancji.
    Klientka niecałe 3 lata wstecz kupiła w markecie pralkę Beko za ok. 650zł, dokupiła do niej dodatkową gwarancję za 300zł (namówił ją sprzedawca). W pierwszych dwóch latach pralka była naprawiana 2 razy, i wszystko było OK, póki nie skończyła się 2-letnia gwarancja. W trzecim roku użytkowania pralka ponownie się popsuła, więc klientka znów zadzwoniła do serwisu, bo przecież wykupiła dodatkową gwarancję. I tutaj doznała szoku, otóż po drugiej stronie słuchawki miła pani z serwisu stwierdziła, że klientka wyczerpała już limit napraw. To pytam się co to jest jak nie oszustwo z dodatkowymi gwarancjami, za które klienci płacą i to nie małe pieniądze?

0
  • #12 21 Sie 2017 14:42
    Sebastian_M26
    Poziom 11  

Moje doświadczenia z darmową promocyjną przedłużoną gwarancją Beko 5 lat:
    2,5 roku pęknięcie uchwytu blokady - wymiana
    3 rok samoprzestawianie się programów - wymiana pokrętła
    3,5 r silnik - wymiana szczotek
    Kiedyś miałem przedłużoną gwarancję na pralkę mastercook też nie było problemu jak i wymieniony bojler Ariston w czwartym roku (dziurawy zbiornik zatopiony w piance).

Gwarancja producenta to jedno a ubezpieczenia to coś innego.

0