Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c330 - Brak tylnych świateł na 2 i 3 położeniu kluczyka

20 Sie 2017 18:06 3783 13
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z tylnymi światłami na 2 i 3 położeniu kluczyka. Na 1 położeniu świecą światła postojowe i tylnie. Na drugim światła krótkie i z tyłu juz nie świeca i na 3 światła drogowe a z tyłu również brak świateł. Nie wiem czy wcześniej wszystko świeciło bo wymieniałem stacyjka i dopiero po wymianie sprawdzałem czy wszystko działa. Stacyjke podłączyłem według schematu bo teść wcześniej przekładając ze starej do nowej wszystko pomieszał.
    Z tego co sprawdzałem to prąd dochodzi do bezpieczników a już do kostki na tylnym błotniku gdzie rozchodzi sie na lampy tylnie ginie na 2 i 3 położeniu.

Stacyjka mam podłączona tak
    30 zasilanie
    30wolne
    56b światła krótkie
    56a światła długie
    58 światła tylne.oświetlenie tablicy.oświetlenie zegarów ref tylny
    15 lampka kontrolna ładowania
    54 (tu mam dwa kable) rozrusznik sygnał kierunkowskazy stop lampa przenośna
    57 światła pozycyjne

Co mogę jeszcze zrobić. Co sprawdzić.
    Czemu na 1 położeniu działają a później giną.
    Pomóżcie bo chce zapunktowac u teścia :)

Zdjęcie bezpieczników to od dołu 1 żółty to światła tylne i na tym jest prąd na 1 położeniu. Później na 2 położeniu jest na 2 bezpieczniku od dołu prąd i na 3 położeniu prąd jest na 3 bezpieczniku od dołu a na kablu który idzie do kostki na blotniku prądu juz nie ma. Tak jest na 2 i 3 położeniu kluczyka.
  • Poziom 25  
    Witam.A tylne światła masz podłączone pod nr57 czy 58 w stacyjce?
  • Poziom 38  
    Chcesz punktować u teścia czyjąś wiedzą?

Ursus c330 - Brak tylnych świateł na 2 i 3 położeniu kluczyka
  • Poziom 6  
    Bearq chce rozwiązać problem. Juz próbowałem i tak i tak o nie mam już pomysłu na to. Z twojego gadania to na schemat tez nie mam co patrzeć bo to ktoś przecież ja napisał a nie ja 😀
    Światła tylne są pod 58. Na stacyjce na 1.2 i 3 położeniu kluczyka na 58 jest prąd. Stacyjka sprawdzona.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Prąd nie może się zmieniać że od pozycji jest raz na jednym bezpieczniku potem na drugim i na trzecim.Od pinu 58 podłącz kabel do bezpiecznika i tam podłącz też przewód od świateł pozycyjnych.
  • Poziom 6  
    Wydrukuje sobie schemat i sprawdzę kable od bezpieczników.
    Czyli ze stacyjki z 58 kabel ma iść prosto do bezpiecznika.

Dodano po 2 [minuty]:

sulof1601 napisał:
    Prąd nie może się zmieniać że od pozycji jest raz na jednym bezpieczniku potem na drugim i na trzecim.Od pinu 58 podłącz kabel do bezpiecznika i tam podłącz też przewód od świateł pozycyjnych.

A nie jest tak ze na każdym położeniu świeca inne światła. Jak zmieniam położenie to jedna gasną a drugie świecą. Nie jest tak jak w samochodzie ze postojowki świecą razem z krótkimi i długimi tylko każde osobno w zależności od położenia kluczyka.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Oczywiście,tam masz rozdzielone w puszce bezpieczników 1 pozycja by wpiąć jeden przewód od np pozycji 58 i dwa miejsca na przewody odbiorników.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Tylko w pozycji kluczyka 1 jest napięcie na zacisku stacyjki 57 natomiast na pozycji kluczyka 1 2 3 jest napięcie na zacisku stacyjki 58 przewód ze stacyjki z zacisku 58 idzie do tablicy bezpieczników a następnie po bezpieczniku idzie pod listwę zaciskową usytuowaną pod siedzeniem. Z zacisku tej listwy podłączone są dwa przewody jeden na lampę tylną lewą i drugi na lampę tylną prawą.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Zgadza się tylko chłopak spocił się już w obawie przed teściem i pomieszały mu się przewody.Skoro na pierwszej pozycji ma tylne światła to wystarczy zrobić jak napisałem i będzie działać.
  • Poziom 6  
    Sulof nikt się jeszcze nie spocil bo wychodzi na to ze podłączenie stacyjki jest dobre a ze światłami musiał być juz wcześniej problem i nikt o tym nie wiedział.
    Nie bądź taki pewny siebie.
    Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:
    Jak patrze teraz na schemat instalacji i na schemat samej stacyjki obok to po nr 30 mam podpiąć zasilanie z akumulatora a pod drugie 30 od regulatora? Jednak mam coś jeszcze pomieszane z kablami.

Sulof dzięki za kolejne podpowiedzi przez prywatne wiadomości. Stawiam piwo.
  • Poziom 6  
    Zrobione
    Pomieszane były jednak kable.