Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vera Plus i parowanie z Philio PAN08

30 Sie 2017 01:05 2082 2
  • Poziom 9  
    Hej,

założyłem moduł sterowanie rolet Philio PAN08. Dziś podpinam centralkę (Vera Plus) pod internet, ustawiam nazwę itp. ale nie widzi ona modułów :/ Lista sprzętów centralki nie ma w spisie akurat tych modułów, nie wiem jak je dodać. Bardzo proszę o podpowiedź :)

Dzięki wielkie, pozdrawiam, Kamil.

Dodano po 11 [godziny] 48 [minuty]:

Jak to działa ;)

Logujemy się i wybieramy zakładkę "devices", następnie "add devices".

Jeżeli nasze urządzenie (sterownik) nie znajduje się na liście, wybieramy opcję "generic z-wave devices" i postępujemy jak nakazują w opisie. Każdy sterownik ma inną metodę parowania, ja w mojej instrukcji (PAN08) wyczytałem, że muszę kliknąć trzy razy w przeciągu dwóch sekund w przycisk na sterowniku, no i udało się! Vera dodała rolety.

Zapytanie wrzuciłem krótko przed wyjściem do pracy, dlatego przepraszam za spam (mogłem lepiej się zapoznać z instrukcją) i grzecznie opisuję procedurę dla kolejnych - szukających...

Pzdr, Kamil.
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy tak można ale odpowiem na swoje pytanie. Rozwiązanie:

1. wchodzisz w zakładkę "devices"

2. następnie klikasz w "add device"

3. z listy wybierz "generic z-wave device"

4. pierwsza z trzech zakładek to informacje, kliknij "next"

5. w drugiej odliczany jest czas 30s, sytem chce się parować z sterownikiem rolet
    - w przypadku Philio PAN08 w tym czasie musisz kliknąć 3 (trzy) razy w ciągu 2 (dwóch) sekund
    - lepiej jak już sobie przygotujesz sterownik, podłączony tak abyś miał dostęp do "guzika" (jedyny w urządzeniu)

6. następnie podpisujesz roletę i przypisujesz pokój (room), jeżeli nie przygotowałeś podziału na pokoje to w tym momencie możesz też dodać taki a potem go zmodyfikować (zmienić nazwę itp.)

U mnie działają prawi wszystkie ;) jedna nie odzywa się przy parowaniu, chyba jest wadliwa chociaż z przyciskiem (manualnie) reaguje prawidłowo na komendy góra dół :/

Sterowniki dodadzą Ci dodatkową funkcję do przycisków (klawiszy) rolet, mianowicie nie będziesz musiał trzymać klawisza w dół chcąc zamknąć roletę, wciskając raz ona się zamknie :P

Moja "wadliwa" opuszcza roletę automatycznie w dół klawiszem ale nie zgłasza się do parowania, może ktoś coś wie lub da mi znać czy można to jeszcze naprawić czy już reklamować. Problem w tym że to środkowa i muszę wyszarpać dużą ilość kabli :(

Pozdrawiam, Kamil.

PS jeżeli macie jakieś ciekawe sterowniki, czujniki i inne to chętnie dowiem się więcej na ich temat, chce rozbudować swój system i na początku myślę o kamerach ale nie wiem jakie będą kompatybilne a nie mam zbyt dużo czasu na "szperanie internetów" bo praca i wykończenie domu zabierają resztki tego przeznaczonego dla rodziny...
  • Poziom 43  
    Po włączeniu do zasilania możesz ją dodać bez wciskania przycisku. Przez parę minut włącza rozsyłanie.