Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Darmowa nawigacja dla cięzarówek, jaka?

31 Sie 2017 23:46 32583 14
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    MapFactor navigator - można ustawić nacisk na oś, wagę brutto, maksymalną prędkość.
    Można definiować własne rodzaje pojazdów o różnych parametrach.
    Działa z mapami OSM w których czasami zdarzają się błędy, ale niezbyt często. Taki błąd można samemu poprawić na stronie: link (z korzyścią dla wszystkich).
    Przy kolejnej aktualizacji dostaje się poprawioną mapę.
    Używam od 3 lat, ale tylko w osobówce.
    Testowane w:
    Polska, Słowacja, Czarnogóra, BiH, Austria, Słowenia, Czechy, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Węgry.

• Poziom 43  
    arthas723 napisał:
    Będę jeździł tylko po Polsce a krótko mówiąc nie dalej niż 70km
    arthas723 napisał:
    Chciałbym aby do nawigacji przez was podanych były dość często dawane aktualizacje.

Co Ty chcesz często aktualizować (i co rozumiesz przez "często") na promieniu 70 km - pętle autostradowe budujecie i boisz się że na nich zabłądzisz?
  • Poziom 1  

• Poziom 43  
    Na takie poprawki ciężko liczyć nawet w komercyjnych rozwiązaniach. AutoMapa potrafi wprowadzić mnie w 50tysięcznym mieście przez nasyp ziemny o wysokości 4m, bo nikt od wielu lat nie poprawił że pod dwa ostatnie numery jedzie się od d..y strony.
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  
    AutoMapa nie jest za często aktualizowana. Jeżeli rozchodzi się o nowe domki czy adresy. Tu niestety a Google sprawdza się lepiej. Do tego obsługa głosem.
  • Poziom 21  
    marek216 napisał:
    Na takie poprawki ciężko liczyć nawet w komercyjnych rozwiązaniach. AutoMapa potrafi wprowadzić mnie w 50tysięcznym mieście przez nasyp ziemny o wysokości 4m, bo nikt od wielu lat nie poprawił że pod dwa ostatnie numery jedzie się od d..y strony.

To jest właśnie fajne e mapach OSM że te mapy są tworzone i aktualizowane przez ochotników, czyli każdy może takie poprawki nanieść, dodać numer domu, zmianę organizacji ruchu, wystarczy chcieć. Sam kilkukrotnie nanosiłem poprawki. Nawet jeżeli nie są idealne to to sami możemy się przyczynić do ich poprawy.
    Używam tego też dosyć często na rowerze - mapy google nie pokazują nawet połowy ścieżek leśnych w porównaniu do MapFactora i OSM.
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Kolego ale to o co pytasz to się wyklucza. To tak jakby pytać o najlepsze darmowe jedzenie w restauracji. Oczekujesz programu do zastosowań profesjonalnych a patrzysz po darmowych rozwiązaniach. Tak się nie da. Ktoś zrobił coś fajnego i chce na tym zarobić. Jeśli chcesz mieć mapy z dobrym pokryciem, zawierające ograniczenia nośności mostów itd zainteresuj się zakupem iGo Primo. Jeśli wolisz cofać, zawracać, kombinować, możesz używać google maps, mapfactora, osm i innych podobnych.
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Kolego rozumiem Twoja sytuacje ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Moja propozycja dla Ciebie jest taka, zainstaluj sobie w nawigacji mapy wymienione przez poprzednikow, a w telefonie włącz pakiet internetu i korzystaj z map google albo innych (czesto sa wersje próbne na 7 dni itd). Wtedy po prostu porównuj sobie trasy czy położenia adresów. Bedziesz przynajmniej mniej więcej wiedział co i jak.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wiesz jak to mówią szkłem du..y nie podetrzesz. A mając parę kursów dziennie to już na samo paliwo wydajesz więcej niż na program do nawigacji. Czy to na licencji dożywotniej czy rocznej.
    Ale w twoim wypadku przy dowozie do nowych adresów darmowe Google będzie dobre. Resztę zawsze można protestować na wersjach próbnych. I najlepiej na dwa urządzenia by wiedzieć jak wygląda to w praktyce.
    Z darmowych masz jeszcze HERE WeGo.
    Wpisz nawigacja w sklepie Play jeżeli masz androida, i znajdziesz sporo pozycji.
  • Poziom 1