Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zasilaniem głośnika bluetooth

04 Sep 2017 17:04 552 3
  • Level 2  
    Witam jestem początkującym elektronikiem. Chciałem zbudować najprostszy głośniczek bluetooth. Do budowy zastosowałem wzmacniacz PAM8610 do tego moduł bluetooth z wyjściem audio oraz baterię, a w zasadzie akumulator żelowy 12V. Moduł bluetooth zasilany jest przez przetwornicę step down. Po spięciu wszystkiego układ załącza się wszystko zaczyna działać jednak w głośniku 6w pojawia się brum. Zauważyłem jednak, że jak wzmacniacz podłącze do osobnego zasilania, a moduł przez przetwornicę do osobnego to głośnik działa bez tego nieprzyjemnego pisku. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim i może podrzucić rozwiązanie problemu.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 6  
    Uważam, że do tego opisu świetnie pasowałby odpowiedni schemat połączeń. Zrób proszę czytelny schemat i myślę, że jak nie ja, to chociaż inni użytkownicy ekspresowo wyjaśnią Ci co jest nie tak :)
  • Level 2  
    Zgłębiłem temat i jako początkujący muszę przyznać, że padłem ofiarą filmików z yt jak to fajnie i łatwo zrobić głośnik bluetooth. Otóż to dźwięczenie jest spowodowane niedoskonałością modułu bluetooth, który sieje na wzmacniacz. Próbowałem różnych filtrów przetwornic i innych cudów ale przegrałem tą nierówną walkę z chińskim produktem. Przysłuchując się to w każdym zmonotowanym głośniku na yt słychać to brzęczenie. Najlepszym rozwiązaniem są zintegrowane układy do takiej początkowej zabawy przynajmniej w moim przypadku działa to bez problemu. Ja jestem stary chłop chciałem zrobić córce gadżeciarski głośnik i tak mnie troszkę to wciągnęło. Dlatego porada uważajcie co kupujecie najpierw poczytajcie żebyście potem przy zmontowaniu na stole nie drapaliście się po głowie, że nie gra to tak jak sobie wymarzyliście.