Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2012 - Tylne lampy - niedziałające światła postojwe ( LED)

10 Wrz 2017 20:16 1446 3
  • Poziom 16  
    Witam,
    Posiadam Fiata Punto 2012 i mam problem z tylnymi lampami, a dokładnie ze światłami pozycyjnymi. Światła pozycyjne są ledowe, tzn znajduję się tam układ elektroniczny który steruje 1 diodą LED. Jako, że lampy strasznie parują to układ znajdujący się w nich raz działa,a raz nie. Jest to standardowy problem z tymi lampami i ciągłe wymienianie jej jest bez sensu dlatego szukam innego rozwiązania.

Otóż znajdująca się w nich dioda LED jest 3-pinowa i zastanawiam się jak to wszystko połączyć. Wie ktoś czy można podłączyć taką diodę LED bezpośrednio pod zasilanie, oczywiście obniżając je najpierw do danej wartości czy trzeba może stosować do niej jakiś sterownik?

Chyba, że jest to dioda której pin 3 odpowiada za kontrole jej przepalenia i w razie uszkodzenia pojawia się błąd na komputerze.
    Niestety nie widziałem nigdy takiej diody dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Dodam, że lampy te są nierozbieralne, dlatego jest problem aby cokolwiek z nimi zrobić.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Nikt nie miał nigdy do czynienia z takimi diodami ?
  • Moderator Samochody
    LEDy są zasilane prądowo, nie napięciowo - wymagany jest driver. Zamiast ciągle wymieniać - wymień i uszczelnij (albo wręcz przeciwnie - nawierć otwory). W późniejszych egzemplarzach wrócili do zwykłych żarówek i w sumie powinno się dać założyć te stare/nowe lampy, bo wiem że do Grande zakładali LEDowe z EVO. LEDowe pozycje chyba w ogóle nie mają sygnalizacji awarii.

Tu sobie poczytaj - http://fiatpunto.com.pl/topic46740.html
  • Poziom 16  
    Wiem, że ledy są sterowane prądowo, ale w tym aucie jest tyle elektroniki, że komputer może sterować tym wszystkim. Niestety nie widziałem wcześniej płytki która jest w tych lampach stąd było moje pytanie.
    Na szczęście dzisiaj problem został rozwiązany i lampa została naprawiona.
    Co do samej sygnalizacji to w przypadku uszkodzenia postojowek komputer zgłasza błąd.