logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A4 B5 1.8 APT - Wymiana krótkich fajek cewki zapłonowej

Przemek.1997 12 Wrz 2017 20:49 4191 9
REKLAMA
  • #1 16695949
    Przemek.1997
    Poziom 16  
    Posty: 563
    Pomógł: 4
    Ocena: 87
    Witam, w swojej audi mam taką cewkę jak na zdjęciach poniżej, chciałem się zapytać czy te krótkie fajki też się wymienia? Na internecie znalazłem tylko te 2 kable. Czy te krótkie to zwykłe fajki czy to musi być jakaś konkretna?

    Audi A4 B5 1.8 APT - Wymiana krótkich fajek cewki zapłonowejAudi A4 B5 1.8 APT - Wymiana krótkich fajek cewki zapłonowej
  • REKLAMA
  • #2 16696011
    alexplus
    Poziom 16  
    Posty: 235
    Pomógł: 5
    Ocena: 19
    Kup najlepiej oryginał albo zamiennik.
  • #3 16696035
    Przemek.1997
    Poziom 16  
    Posty: 563
    Pomógł: 4
    Ocena: 87
    Ale że całą cewkę? Czy dokupi te same krótkie?
  • REKLAMA
  • #5 16697647
    Przemek.1997
    Poziom 16  
    Posty: 563
    Pomógł: 4
    Ocena: 87
    A mają one jakąś fachową nazwę? Bo nie mogę znaleźć...
  • REKLAMA
  • #7 16710000
    Przemek.1997
    Poziom 16  
    Posty: 563
    Pomógł: 4
    Ocena: 87
    Witam ponownie, chciałem się zapytać jakie wartości powinny być na biegu jałowym w bloku pomiarowym 026 w VAGu? Podłączyłem komputer i mam mniej więcej takie wartości:
    1 i 2 cylinder 1-1,29V oraz 3 i 4 cylinder 0,7-0,9V na biegu jałowym. Czy te wartości są prawidłowe? I czy ta rozbieżność ma jakiś wpływ na pracę silnika? Dodam że cewkę zapłonową mam jedną z dwoma kablami zapłonowymi na 1 i 2 cylinder. Czy te wartości świadczą o padniętych kablach zapłonowych?
    Drugie pytanie mam odnośnie przepływomierza, w aucie jest przepływka Boscha, jakie wartości prawidłowe powinien mieć przepływomierz w tym silniku? Silnik 1.8 APT 125km.
    Trzecie pytanie mam odnośnie podciśnienia w kolektorze ssącym/dolotowym. Jaką powinno mieć wartość w tym silniku?
    Pytam ponieważ ostatnio zauważyłem że auto zaczęło więcej palić, znajomy mówił mi żebym sobie to sprawdził ale nie znam prawidłowych wartości. Proszę o pomoc
  • REKLAMA
  • #8 16710029
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    Zawsze w zimie więcej pali, pozatym jak więcej pali to bardziej dociskasz gazu.
  • #9 16710120
    Przemek.1997
    Poziom 16  
    Posty: 563
    Pomógł: 4
    Ocena: 87
    Wiadoma sprawa a co do stylu jazdy to muskam po gazie a spalanie 11-12l/100 km. Po za tym chcę sprawdzić te rzeczy a wszystkiego nie wiem stąd moje pytania.
    PS. Po Twojej mowie wynika że już zima. To nie chce pomyśleć ile będzie mi palił na mrozach...
  • #10 16717751
    Przemek.1997
    Poziom 16  
    Posty: 563
    Pomógł: 4
    Ocena: 87
    Witam ponownie, mam pytanie odnośnie błędu 16486-mass air flow sensor (g70) signal too low. Błąd ten wyskakuje co jakiś czas. Dodatkowo zauważyłem że auto więcej pali. Czy świadczy to o padniętym przepływomierzu? Sprawdzałem w blokach pomiarowych to na biegu jałowym pokazuje 3,64mg/s czyli w normie(czytałem że powinno być 2-5mg/s) natomiast przy ok 5 tys obrotów powinno być ok 100mg/s (liczone ze wzoru 0,8*125(moc auta)) a jest miedzy 20 a 30mg/s. Proszę o pomoc.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat wymiany krótkich fajek cewki zapłonowej w Audi A4 B5 1.8 APT. Użytkownik zapytał, czy krótkie fajki również wymagają wymiany, a także o ich specyfikację. Odpowiedzi sugerowały zakup oryginalnych lub zamiennych krótkich fajek. Użytkownik dopytywał o fachową nazwę tych elementów oraz o wartości pomiarowe na biegu jałowym w bloku pomiarowym 026 w VAGu, co prowadziło do dalszych pytań dotyczących przepływomierza i podciśnienia w kolektorze ssącym. Wskazano na możliwe problemy z kablami zapłonowymi oraz przepływomierzem, co może wpływać na zwiększone spalanie paliwa.
REKLAMA