Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 - Chce kupić Lagune 2 2.0 benzyna 2006r

1.6 poldek 18 Wrz 2017 08:23 765 4
  • #1 18 Wrz 2017 08:23
    1.6 poldek
    Poziom 3  

Wiat chce zakupić Renault Laguna 2 generacji po liftingu z silnikiem 2.0 benzyna
    Miałem Renault Laguna 1 i czas zmienić na coś nowszego ☺
    Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie tego modelu ?🤔 O co wypytac się sprzedającego?🤔 Czy droga jest w utrzymaniu?🤔 Kazdy ma różne opinie że Laguna to królowa lawet ja ze swoją nie miałem problemu jak na początku wymieniłem wszystko to jeżdżę do dziś bez awarii tylko wymieniam części eksploatacjne. 😎😎
    Chcę kupić samochód na minimum 5 lat więc nie chcę kupić skarbonki na kółkach która będzie stała u mechanika . Z góry dzięki za podpowiedzi ☺☺

0 4
  • #2 18 Wrz 2017 09:21
    cefaloid
    Poziom 30  

1.6 poldek napisał:
    Kazdy ma różne opinie że Laguna to królowa lawet ja ze swoją nie miałem problemu jak na początku wymieniłem wszystko to jeżdżę do dziś bez awarii tylko wymieniam części eksploatacjne.

Bo 'królowa lawet' to określenie na samochody 'Laguna II' a nie 'Laguna I' którą posiadasz. To że jedynka nie sprawiała Ci problemów (bo był to samochód udany) nie oznacza że dwójka też nie będzie i że to są wyssane z palca stereoptypy. Niestety nie są to stereotypy - po prostu jedynka to zupełnie inny samochód. Udany, w przeciwieństwie do dwójki.

Aczkolwiek Laguna II po liftingu już takim strupem na 4 literach podobno nie była. Mam kolegę z benzynową 2.0 po liftingu i nawet mu to jeździ, nie narzeka na nią. W przeciwieństwie do kolegi ktory ma Alfę 156 i nie zdarzyło mi się by nie miał jakiejś awarii jak z nim jechałem jako pasażer - i tu opinie potwierdzają się w 100%.

Laguna II ma też zalety: jako samochód 'nie chciany' nie jest skupowany na pniu przez handlarzy i na spokojnie idzie poszukać sobie zadbanego egzemplarza w rozsądnych cenach. Gdyby to była zadbane i niedrogie Audi A4 to 10sek po wciśnieciu 'zamieść ogłoszenie' do sprzedawcy już jechałoby 8 handlarzy, mimo ze jest pierwsza w nocy (sprawdzone w praktyce... kiedy pozbywałem się powypadkowego szrota z połamamymi podłużnicami). Normalny klient nie ma najmniejszych szans zdążyć. A do laguny raczej spokojnie. Co w efekcie może dać szanszę na samochód w lepszym stanie technicznym.

0
  • #3 18 Wrz 2017 09:29
    andrzej20001
    Poziom 43  

Laguna 2 po lifcie z 2.0T to dobry zakup , z lpg bez problemu.

0
  • #4 19 Wrz 2017 09:04
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

cefaloid napisał:
    Laguna II ma też zalety: jako samochód 'nie chciany' nie jest skupowany na pniu przez handlarzy i na spokojnie idzie poszukać sobie zadbanego egzemplarza w rozsądnych cenach.

Święte słowa i tego sie trzymaj.
    Silniki 2,0 140 KM i 2,0T to jedne z najlepszych konstrukcji tamtych lat , buda nie gnije, a z elektryka tych aut już wszyscy sobie radzą, nowsze auta mają znacznie gorzej i drożej.

0
  • #5 19 Wrz 2017 17:18
    1.6 poldek
    Poziom 3  

dzieki za pomoc zamykam temat :D

0