Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs & Stratton - odbudowa

21 Wrz 2017 11:12 936 23
  • Poziom 7  
    Witam
    Trafiła mi się kosiarką za zupełną darmochę ale jest niekompletna. Brakuje osłony+rozrusznika, sprężynek regulatora, linek, świecy i rączki.
    Trochę już poczytałem i raczej nie będę miał problemu z jej uruchomieniem ale mam parę wątpliwości:
    1. jaki to w ogóle typ silnika
    2. w jaki sposób mocowana jest linka regulacji obrotów a dokładnie do czego mocowany jest pancerz linki
    3. jaka osłona +szarpak pasuje do tego typu silnika
    Dzięki
    Pzdr.
    Briggs & Stratton - odbudowaBriggs & Stratton - odbudowaBriggs & Stratton - odbudowa
  • Poziom 7  
    Ze sprężynkami nie problem. Jest sporo zdjęć i przykładów jak je podłączyć.
    Nie wiem jak podłączyć i gdzie zamocować linkę "gazu".
  • Poziom 7  
    A że niby w ogóle bez linki? Tylko linka do gaszenia i tyle?
    A jak działa to blokowanie. Ustawiamy regulator odpowiedni i nic się już nie przestawi czy jest jakaś "trwała" blokada.
    Widziałem że niektóre elementy regulatora są ruchome jakby idealnie do przesuwania za pomocą linki. Są też otworki które by do niej pasowały.
    Trafiłem też na takie zdjęcieBriggs & Stratton - odbudowa
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    U siebie też mam tą linkę i początkowo przymocowałem pancerzyk opaskami do gaźnika ale zmiana prędkości była dość niewielka, poza tym trawę lepiej kosić przy wyższych obrotach dla lepszego jej wyrzutu z przestrzeni noża, koniec końców ustawiłem ramie do maksymalnej pozycji i zagiąłem element zaznaczony na niebiesko żeby się nie cofało.
    Briggs & Stratton - odbudowa
  • Poziom 7  
    Dzięki.
    Czyli ten punkt miałbym jakby rozwiązany.
  • Poziom 7  
    Ciekawy pomysł. Muszę jednak najpierw zdobyć tę osłonę.
  • Poziom 7  
    Popróbuję. A może faktycznie zablokuję na stałe.
  • Poziom 7  
    Dzięki
    To jeszcze jedno: ponieważ nie mam na razie rozrusznika a nie chcę inwestować w sprzęt którego nie jestem pewniej czy będzie sprawny zastanawiam się nad uruchomieniem kosiarki za pomocą wiertarki. Da się?
  • Poziom 7  
    A czy brak osłony nie zakłóci pracy regulatora?
  • Poziom 28  
    Nie jest tak, że silnika kosiarki nie można palić bez noża? Parę razy widziałem taką myśl na Elektrodzie.
  • Poziom 7  
    Przecież silnik będzie na podwoziu i nóż przy odpalaniu będzie przykręcony.
  • Poziom 31  
    bubu1769 napisał:
    ale do samego odpalenia i sprawdzenia silnika nie jest wymagany.

bubu1769, piszesz totalne bzdury, przy takim odpalaniu silnika kosiarki bez zamontowanego noża może w błyskawicznym tempie dośjć do obcięcia klina przy kole magnesowym silnika. Może też porządnie "nadwerężyć" rękę która ciągnie za sznur rozrusznika gdy silnik któremu brak "zamachu" który daje nóż i silnik "odbije" w drugą stronę i pociągnie/szarpnie za linkę rozrusznika.
  • Poziom 7  
    To jeszcze podpowiedzcie jaką uszczelkę pod głowicę kupić bo jest ich widzę kilka rodzajów.
    Dzięki.
  • Poziom 31  
    gattuzo napisał:
    jeszcze podpowiedzcie jaką uszczelkę pod głowicę kupić bo jest ich widzę kilka rodzajów.

Tak krótko mówiąc, to taką żeby pasowała (najlepiej taką samą jak stara, porównać do wymontowanej starej), tak aby wszystkie otwory i inne wycięcia pasowały, a co do jakości, chmmm, no to już trzeba wybrać najlepszą. Najlepiej to było by było dobrać zgodnie z katalogiem części do tego silnika.