Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Presostat firmy Huba Control type 605 w Vaillant Turbo Tec plus

cyferblat 24 Wrz 2017 10:29 570 1
  • #1 24 Wrz 2017 10:29
    cyferblat
    Poziom 23  

Jak co roku ten piec zawiesza się na F33 . Co roku to samo . Czyszczenie i przedmuchanie rurek z czujnika , odkurzenie wywiewu i powietrza - zdemontowanie rury i odkurzenie czopucha no był tam fragment styropianu zassany przez boczną rurę trochę za krótką i czasami zasysa styropian z ocieplenia domu . Ale tak się zagalopowałem w czyszczeniu ,że po odkurzeniu dmuchnąłem kompresorem do presostatu i go rozerwało ( normalnie dostałem zaćmienia ,by dmuchać do presostatu) dźwięk był jak wybuch granatu - rozerwało go ale bez uszkodzeń - nie wiem tylko jak ma być założona ta blaszka - wypróbowałem dwa ustawienia ale to nie to , bo ten presostat przy rozbiegu ma być rozłączony a gdy ruszy wentylator ma zewrzeć styki . Na razie poradziłem sobie bez niego ale to tylko tymczasowe . Piec działa - ręcznie sterowany . Kupię taki presostat - może być używany lub nowy !

0 1
  • #2 25 Wrz 2017 14:22
    cyferblat
    Poziom 23  

Po kilku godzinach doszedłem do tego jak powinna być założona ta blaszka ! Od dołu tego metalowego trójkąta . Zamontowałem zalewając klejem na gorąco - działa !

0