Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Układ do kolejności faz

23 Paź 2017 22:57 2355 8
  • Poziom 24  
    Chciałbym do tego układu narysować wykres fazorowy, aby się dowiedzieć jak będzie wyglądał rozkład napięć.
    Na razie tyle narysowałem. Czy ktoś może podpowiedzieć co dalej?
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    Cześć. Narysowałem dlatego tak, że nie ma idealnych kondensatorów ale wbrew temu dalej przesunięcie jest za małe?
    Xc=R1=R2.
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    To nie zadanie. To układ do sprawdzenia kolejności faz. Chcę rozrysować to na wykresie fazorowym i chcę zobaczyć tą asymetrię napięć. Dobrze
    prądy już poprawiłem a jak zacząć rysować napięcia na elementach? Prąd pomnożyć przez Xc i zaznaczyć na wykresie?
  • Poziom 24  
    Czy ktoś może podpowiedzieć? Czy na wskazach da się zauważyć tą asymetrię?
  • Poziom 24  
    W tym całym bajzlu chodzi chyba o to, że połączenie w gwiazdę ma to do siebie, że jak odbiornik jest niesymetryczny to występuję asymetria w całym układzie. Jedna faza będzie bardziej świeciła=większe V a inna słabiej.
    Jak narysować napięcia na odbiornikach?
  • Poziom 15  
    Witam,
    pisali tu, dyskutowali, ale niczego - co widać - konkretnego nie wykoncypowali, ot "dyskutanty"... :cry:
    Mój post w temacie TAM - gdzie jest o tym samym - i jako że zaczerpnąłem z tego tematu schemat tego najprostszego indykatora kolejności faz a znanego w Fachowej Literaturze od zarania istnienia Trójfazowych Układów Zasilania, był imperatywem by sprawę tę wyjaśnić jednoznacznie.
    Wykonałem stosowne obliczenia - za pomocą programu MathCAD - pokazujące różnice przy zamianie Kolejności Wirowania Faz w Trójfazowym Symetrycznym Układzie Zasilania:

Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Rezystor240 napisał:
    Ten układ nie będzie działał, jest błędny.
    To patrz wyżej oraz TAM i przyjrzyj się jaką "kupe" tu 'postawiłeś'...