Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka ZGI Typ 777302 - Woda w bojlerze gotuje się i wylewa na zewnątrz

stiff12 09 Nov 2017 20:05 2097 7
    stiff12
    Level 22  
    Zacząłem naprawiać oprócz agd małych zmywarki gastronomiczne, kilka już postawiłem. Ta natomiast mnie zaciekawiła. Marka z Unii Europejskiej i chyba z Niemiec. Problemem gotowanie wody w bojlerze. Termostat był zalewany przy uszkodzonych drzwiach (sprężyna) i niestety zablokowany na stykach podgrzewania wody w bojlerze. Dobrałem podobny i wkrótce po podłączeniu sieci trójfazowej będę podłączać.
    Termostat powinien po nagrzaniu wody w bojlerze przełączyć się i podać napięcie na grzałkę w basenie, ale tak nie było. Zauważyłem, że po uruchomieniu zmywarki od początku woda powinna chyba wchodzić do bojlera a potem do basenu. Jednak dopóki nie pojawi się w basenie to presostat nie załączy grzania w bojlerze.
    W komorze basenu jest korek pionowy z przelewem. Jak opuszczę wąż nisko to presostat nie załączy stycznika do grzania bojlera.
    Coś jest nie tak. Jak powinien być wąż odpływu, skoro ma pompę wylewu?
    merlinekII
    Level 16  
    Witam

Trochę uporządkuj problem bo sam się zgubiłem

Naprawiałem kilka maszynek i podpowiem na dzień dobry wymień plastykowy trójnik ten z tyłu. na jakiś metalowy.

Co do grzania to dopóki nie nagrzeje bojlera do zadanej temperatury nie grzeje wanny. Z opisu wynika że termostat nie przełącza bo za wysoka temperatura na termostacie ewentualnie uszkodzony termostat. max powinno być 95stC.

Jeśli ma pompę wylewową to wąż może być do góry pompka wspomaga wylewanie jeżeli nie można nisko mieć węża.

Pytaj czy coś jeszcze tylko trochę jaśniej bo odpowiadam tylko z doświadczenia a nie z zadanego pytania
    stiff12
    Level 22  
    Wszystko się zgadza, jak dostanę trzy fazy to odpiszę.
    stiff12
    Level 22  
    Bojler i grzałka basenu działa po wymianie termostatu, ale pojawił mi się problem.
    Po włączeniu zasilania woda idzie do zmywarki do bojlera i poprzez śmigła do basenu. Dość wysoko pojawiła się ponad przelew bo wąż był wyżej bo presostat nie załączał bojlera. Podregulowałem go i załączył silnik pompy wyjącej i jedzie naokrągło.
    Presostat ma podwójny system styków bo jak dmucham to klika dwa razy,
    Dlaczego dwa razy?
    Co może być problemem ciągłej pracy pompy obiegu nawet na przełączeniu na wylew wody ze zmywarki?
    jarack
    Level 16  
    pompa będzie pracowała do puki nie zostanie osiągnięta właściwa temperatura w bojlerze (termo-stop)
    stiff12
    Level 22  
    Czyli czekać aź osiąnie nastawienie na termostacie bojlera Tak? Czy raczej basenu chyba i zaświeci kontrolka?
    jarack
    Level 16  
    Temperatura bojlera musi zostać osiągnięta
    stiff12
    Level 22  
    Jutro podłącze na szybko i odpowiem o zmianach.