Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka igla do gramofonu "DANIEL"

08 Sie 2005 18:09 12068 15
  • Poziom 10  
    Czy moze mi ktos z kolegow polecic dobra igle do DANIELA jaki typ i jakiej firmy nie chodzi mi o orginalne tylko jakies lepsze np. Firmy : SHURE albo inne jezeli jest mozliwosc takowej do zamontowania do wklaki MF-100 lub innych jezeli nie to jaka wkladke z igla moge zamontowac w danielu.Za pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Jeżeli to jest stereo, to o ile mnie pamięć nie myli, to były w nich wkładki krystaliczne UF50 lub UF70.
    Do wkładek magnetycznych potrzebny jest przedwzmacniacz no i odpowiednio wyważone ramię gramofonowe.
  • Serwisant
    Predi słyszałeś coś o hifi? Polskie MF100 na licencji Tenorel są całkiem dobre. 102 mialy większą podatność kosztem trochę słabszego sygnału. Shure M 44B (o ile pamiętam) były eXtra . Spytaj North Serwis. Igły są niezamienne.(90 %). Pamietaj o wyważeniu ramienia po wymianie.
  • Poziom 18  
    Predatorowi prawdopodobnie pomylił się DANIEL z EMANUELEM, w którym rzeczywiście siedziała wkładka piezo.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież napisałem, o ile mnie pamięć nie myli, więc mogłem się pomylić - no nie :P, ważne, że koledzy poprawili.
    Kto nic nie robi, to się nie myli :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Hi,
    z nizszego przedzialu cenowego moge Ci polecic wkladke Audio Technika AT 110 . Chodzi naprawde bardzo dobrze (mam ja w jednym z moich Danielow ).
    Pozdrowienia.
  • Specjalista AGD
    po 1 musisz szukać całą wkładkę a nie igłę bo inna igła nie wejdzie do wkładki typu mf100 .
    po2 trzeba popatrzeć też na mocowanie przeciecz trzeba tą wkładkę jakoś zamocować .
    po3 polecam wkładki firmy SHUR ale dobór igły zależy od twoich upodobań muzycznych bo przeciecz ktoś lubi dużo basu a mało wysokich a inny mało basu a dużo wysokich tonów
  • Poziom 10  
    Dlatego pytam bo nie wiem jakie wkladki pasuja do ramienia Daniela bez przerubek.I jeszcze jedno jaki nacisk do poszczegulnych igiel ? o ile pamietam bylo to podawane w gramach.I jeszcze co zrobic zeby taki gramofon dopasowac do nowych wzmacniaczy ?
  • Poziom 2  
    Witam! Również mam pytanie odnośnie igły do Daniela g-1100fs
    Gramofon przeleżał z 15 lat w piwnicy ;] Z tego co wiem jest sprawny, należy wymienić tylko igłę.
    Facet ze sklepu muzycznego powiedział, że nie maja czegoś takiego i najlepiej szukać w komisach lub w allegropodobnych serwisach. (nie wiem czy to jakaś ściema była czy nie, jestem zielony w te klocki)
    W związku z tym mam pytanie - gdzie i w jakiej cenie można coś takiego dostać w Wawie?
    Nie chodzi mi o jakąś profesjonalną igłę, nie planuję wykorzystywania gramofonu do skretchowania czy innych zastosowań, powinien tylko odtwarzać stare dobre winyle.

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    jak warszawa to najlepiej na volumenie (giełda w wawie)
    i teraz podstawa do ramienia przykręcona jest wkładka (czarna) a do wkładki wkładana jest igła
    jak masz igłę to pisze na niej typ jak nie masz to teraz odkręcasz od ramienia wkładkę bierzesz do kieszeni idziesz do sklepu prosisz o igłę typu mf100czy mf101 i prubujesz delikatnie włożyć jak wchodzi lużno to masz wkładkę typu mf100 a wkładasz igłę typu mf101 i to żle jak nie chce wejśc to masz wkładkę 101 a wkładasz 100cały problem to wielkośc tego kwadratu parzyste (mf 100 102 104) mają większy kwadrat niż nieparzyste (mf101 mf103 mf105)
    albo kupujesz całą wkładkę z igłą i nie masz problemu z mierzeniem ale to trochę drożej wychodzi
    i teraz zasada igła mf100 jest najsztywniejsza daje dużo wysokich mało basu a mf105 najmiększa dużo basu mniej wysokich
  • Poziom 2  
    a ten wolumen gdzie się dokładnie mieści jeśli można wiedzieć ? i czy tylko tam ?

niepotrzebnie pytałem , wystarczyło googlnąć :)
  • Poziom 10  
    ale nikt z kolegow mi nie podpowiedzial co zrobi ze wzmacniaczem z wiezy zeby prwidlowo odtwarzanie plyt z Daniela dzialalo bo jest strasznie ciche probowalem na kilku wzmacniaczach z tym samym rezultatam.
  • Serwisant
    Musisz dołożyć przedwzmacniacz do wkładki dynamicznej.Wzmak ma inne wejscie.
  • Poziom 10  
    @radiogaga a mozesz napisac jaki przedwzmacniacz i gdzie kupic
  • Serwisant
    Wkładka dynamiczna daje sygnał ok. parę milivoltów.Wzmak ma czułość ok.kilkaset miliv.Potrzebna jest dodatkowa płytka z przedwzm. RIAA.Były chyba w kitach AVT.Lub zadzwon 0-94 345 1303.Pozdro.