Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED H4 - Wrażenia z jazdy

qwer 14 Lis 2017 18:13 3627 9
  • #1 14 Lis 2017 18:13
    qwer
    Poziom 12  

Jeździłem 10 lat na xenonach teraz mam zwykłe H4 ...masakra.
    MASAKRA to znaczy dobrze czy źle ?

Czy ktoś zastosował LED H4 ?
    Proszę o wrażania, opinie, a w szczegółowości o jazdę nocą, jazdę w deszczu.
    Są do kupienia teraz LED :
    https://www.motochemia.pl/bosma-zarowki-ledowe-h4-1224v-p43t-canbus-2szt-p-6255.html
    Wiem ,ze temperatura barwowa ma znaczenie , nie luxy ...lux to w idealnych pomiarach ,a w praktyce to kolor światła. Z doświadczenia wiem ,ze xenonon 6000 kelwinów świeci na niebiesko i w złą pogodę nic nie widać . Jak się ma 6000 kelwinów LED do złej pogody ? Proszę o opinie tylko TYCH co zamienili H4 na LED H4 o barwie 6000K. W ksenonach miałem około 4300K. Bardziej żółte, nie tak białe.

0 9
  • #2 14 Lis 2017 18:19
    Alfred_92
    Poziom 32  

Taka ciekawostka ze specyfikacji:
    Żarowki ledowe Bosma H4 nie posiadają homologacji E20 - nie są dopuszczone do
    jazdy po polskich drogach

0
  • #3 15 Lis 2017 06:49
    qwer
    Poziom 12  

Wiem ,ze nie maja homologacji . Nie o homologację pytałem, a o wrażenia ,widoczność na mokrym asfalcie nocą. Może są kierowcy na forum , którzy mieli okazję jeździć na xenonach oryginalnych , a teraz mają nowe auta z lampami LED.
    Filmy w sieci to raczej reklama ,a nie pokazanie możliwości żarówek LED w szczególności na mokrym. Mam naświetlacz na podwórku Ledowy i widzę ,ze w suche dni lepiej oświetla.

0
  • #4 15 Lis 2017 09:48
    yogi009
    Poziom 42  

Kolega wie, że coś nie jest legalne i dalej zmierza do tego, czy kupić taki produkt? Gdzie tu jest sens?

0
  • #5 15 Lis 2017 10:01
    Aleksander_01
    Poziom 39  

A potem taki gościu płacze, że on nie wiedział i że jakby wiedział to by takich nie założył. A prokur napi.rdala swoje "przecież wiedział Pan że nie są dopuszczone do ruchu". Itd, itd, widziałem niejednego takiego cwaniaka. Szukaj przyczyny, może masz zmatowiony reflektor (plastik) lub odbłyśnik do niczego.

0
  • #6 15 Lis 2017 10:10
    yogi009
    Poziom 42  

Dokładnie tak, zdrowe reflektory powinny prawidłowo oświetlać drogę i jednocześnie nie oślepiać kierowców z naprzeciwka.

0
  • #7 15 Lis 2017 14:58
    qwer
    Poziom 12  

Gdzie napisałem ,ze chce kupić ? Może kiedyś jak dojde do wniosku ,ze ma to sens.
    Drugie nie "gościu", przejechałem około miliona km i nie spowodowałem najmniejszej kolizji ,ale to nie ma nic do rzeczy.
    Czepiacie się homologacji czyli łamania przepisów. Proszę mi pokazać kierowce który nie łamie przepisów w ten czy inny sposób!
    Z tego co wiem to żarówki Philipsa i Bosma nie oślepiają, maja prawidłowy rozkład światła.Philips ma swoja żarówkę w swojej ofercie na Polskę .(cena powalająca)
    Nie szukam przyczyny słabego świecenia moich lamp bo one świecą normalnie jak przystało na H4, ale jak się przesiądzie z xenonów na zwykłe lampy to się widzi różnice . Jest to powód mojego zainteresowania wydajniejszym źródłem światła, na samym początku pytałem o wrażenia osób które już zastosowały LED H4. Nie pytałem o homologacje , o porady , o zmatowienie szkła!

1
  • #8 15 Lis 2017 15:01
    yogi009
    Poziom 42  

qwer napisał:
    Philips ma swoja żarówkę w swojej ofercie na Polskę.

Jeśli tak jest, muszą mieć polską homologację.

0
  • #9 15 Lis 2017 15:07
    Dziarski Hank
    Poziom 27  

Zastosowałem kiedyś takie żarówki do samochodu, który uczestniczył w bardzo trudnych rajdach terenowych (czasówki) i podejrzewaliśmy uszkodzenia żarówek od ekstremalnych wstrząsów. Świeciły chyba nawet trochę słabiej od zwykłych żarówek.

qwer napisał:
    Proszę mi pokazać kierowce który nie łamie przepisów w ten czy inny sposób!

Czym innym jest łamanie przepisów ruchu drogowego, a czym innym niehomologowane przeróbki pojazdu dopuszczonego do ruchu. Jak ktoś Ci zjedzie na czołówkę, to zdążysz w te minisekundy przed wypadkiem wymienić te ledy na zwykłe żarówki? Wystarczy, że poszkodowany wspomni, że go oślepiłeś, znajdą resztki tych ledów w lampach i jesteś ugotowany na twardo. Nie pomogą żadne tłumaczenia.

0