Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przykłady najlepszych projektów na arduino

chris18404 19 Lis 2017 14:13 864 10
  • #1 19 Lis 2017 14:13
    chris18404
    Poziom 19  

Szukam najlepszych przykładów w których był zastosowany mikrokontroler Arduino. Jakieś przykłady? Potrzebuję do pisania pracy inż.

0 10
  • CControls
  • #2 19 Lis 2017 15:07
    piterek-23
    Poziom 32  

Płytki Arduino z mikrokontrolerem Atmel ;)

Nie wierzę, że nic w Inernecie nie znalazłeś, toż to tego jest od groma i ciut, ciut...

0
  • #3 19 Lis 2017 15:19
    chris18404
    Poziom 19  

piterek-23 napisał:

Nie wierzę, że nic w Inernecie nie znalazłeś, toż to tego jest od groma i ciut, ciut...

ale chcę przykłady zaawansowane , jedne z najlepszych.

0
  • CControls
  • #5 19 Lis 2017 17:22
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Lis 2017 18:17
    chris18404
    Poziom 19  

R-MIK napisał:
    chris18404 napisał:
    zastosowany mikrokontroler Arduino

Nie znam takiego mikrokontrolera. Kto go produkuje? Jaki ma symbol?

Dodano po 3 [minuty]:

piterek-23 napisał:

Tylko Atmel? Sa płytki z ARM STM-a, jest ESP8266. Wszystko to wspiera IDE Arduino.

Dodano po 1 [minuty]:

piterek-23 napisał:
    Przykłady pierwsze z brzegu: KLIK, KLIK, KLIK...

Przyszły inż chce aby za niego odwalić czarną robotę.
    Kiedyś prace sie kupowało, teraz wchodzi się na Elektordę i liczy, że praca będzie za free.

Czy ja chcę żebyś mi pisał pracę inż.? Chciałem tylko znać przykłady jakie waszej zdaniem są ciekawe i zaawansowane. Jeśli uważasz że praca inżynierska to wklejenie zdjęcia skopiowane z neta to powodzenia. Trochę życzliwości człowieku! Jeśli nie znasz pojęcia forum to nie wypowiadaj się!

0
  • #7 19 Lis 2017 18:24
    piterek-23
    Poziom 32  

R-MIK napisał:
    piterek-23 napisał:

Tylko Atmel? Sa płytki z ARM STM-a, jest ESP8266. Wszystko to wspiera IDE Arduino.

Oczywiście masz rację, już nie chciałem aż tak daleko iść. Miałem na myśli podstawowe Arduino-UNO, Pro, Mega...
    chris18404 napisał:
    Chciałem tylko znać przykłady jakie waszej zdaniem są ciekawe i zaawansowane.

Tak naprawdę to jest trudne pytanie, ponieważ "najciekawsze" to pojęcie względne-każdy ma inne upodobania i to co dla mnie jest ciekawe to dla Ciebie nie musi ;)

@chris18404, spokojnie... Kolega @R-MIK ma taki styl bycia-z jednej strony jest upierdliwy, ale z drugiej strony to bardzo dużo można się od Kolegi nauczyć :P

0
  • #8 19 Lis 2017 18:31
    tronics
    Poziom 36  

Dla każdego "zaawansowanie" oznacza coś innego. Chce kolega rzeczywiście zaawansowanych rzeczy to ieee.org i sobie szukać arduino. Jasne, dobre uczelnie mają dostęp do pełnych treści, a z domu tylko abstract. A jak mniej zaawansowane to choćby ploter czy grawerka laserowa z napędów DVD na arduino... nie wystarczy na inżynierkę?

0
  • #9 19 Lis 2017 18:42
    chris18404
    Poziom 19  

tronics napisał:
    Dla każdego "zaawansowanie" oznacza coś innego. Chce kolega rzeczywiście zaawansowanych rzeczy to ieee.org i sobie szukać arduino. Jasne, dobre uczelnie mają dostęp do pełnych treści, a z domu tylko abstract. A jak mniej zaawansowane to choćby ploter czy grawerka laserowa z napędów DVD na arduino... nie wystarczy na inżynierkę?

Dzięki. Na inżynierke robię swój projekt, te przykłady są mi potrzebne aby opisać w czym Arduino ma zastosowanie itp.

0
  • #10 19 Lis 2017 18:48
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Zieew... Mi się Arduino kojarzy jednoznacznie z klockami Lego. Ludzie budują z nich efektowne cuda, ale pracy inżynierskiej ani prawdziwego domu/samochodu/samolotu to raczej się na tym zrobić nie da. Zadziwia mnie użycie Arduino na studiach, gdzie ma się kształcić profesjonalistów, a nie uczyć budowania zabawek z klocków. Sprzęt to jeszcze od biedy ujdzie, ale Arduinowe podejście do programowania jest czysto zabawowe.

0
  • #11 19 Lis 2017 19:24
    chris18404
    Poziom 19  

BlueDraco napisał:
    Zieew... Mi się Arduino kojarzy jednoznacznie z klockami Lego. Ludzie budują z nich efektowne cuda, ale pracy inżynierskiej ani prawdziwego domu/samochodu/samolotu to raczej się na tym zrobić nie da. Zadziwia mnie użycie Arduino na studiach, gdzie ma się kształcić profesjonalistów, a nie uczyć budowania zabawek z klocków. Sprzęt to jeszcze od biedy ujdzie, ale Arduinowe podejście do programowania jest czysto zabawowe.

Zgadzam się, arduino e moim projekcie dłuży tylko do komunikacji radiowej przekaźnikow i kontrolowanie otoczenia. Ale to nie jest tylko temat pracy inż ;)

0