Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny Orange - Huawei B315 tryb bridge oraz limity

kronoss80pl 19 Lis 2017 17:56 1089 1
  • #1 19 Lis 2017 17:56
    kronoss80pl
    Poziom 2  

Dobry wieczór. Z racji przeprowadzki i zmiany internetu na mobilny muszę przeprosić się z czymś, z czym nie miałem do czynienia od x lat - limitem danych wysyłanych /odbieranych. W grę wchodzi Orange i oferta 250 GB.
    W związku z tym pytanie 1: do routera chcę podłączyć dysk NAS. Czy transfery NAS - PC i inne w sieci lokalnej również zmniejszają limity transferów?
    I pytanie 2: oferowany modem Huawei B315 ma przepustowość do 150Mb. Chciałbym mieć większe transfery między urządzeniami końcowymi a NAS niż 150 Mb/s, więc chciałbym postawić między Huawei a UK router z obsługą trybu ac. Pytanie, czy router B315 ma możliwość włączenia trybu bridge? Niestety na infolinii/chacie Orange tego nie wiedzą...

0 1
  • #2 19 Lis 2017 18:56
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A skąd pomysł na Orange skoro 25)GB może nie wystarczyć? W Orange jest drogo, oferta kosztuje 70 zł/m-c i 15 zł /m-c za B315. w sumie 85 zł/m-c. To kiepski pomysł, na dodatek z B315. To po pierwsze, po drugie do poprawy zasięgu WiFi i prędkości można użyć dodatkowego AP połączonego do routera LTE LAN-LAN a nie kolejnego routera i trybu bridge. Sam mam taką sieć w domu opartą o E5186 z portami LAN Gigabit , do niego podpięty po LAN NAS oraz dodatkowy AP z portami Gigabit i WiFi w AC. Adresację w sieci wykonuje E5186, pod AP podpięte stacjonarne urządzenia a po WiFi te z kartami AC. Jako AP postawiony router https://pl.aliexpress.com/store/product/TOTOL...-Band-Gigabit-Router/1967540_32701126467.html z wyłączonym DHCP. Sieć lokalna nie pomniejsza oczywiście transferów. Jaka to lokalizacja? trzeba wybrać optymalnego operatora i ofertę,na 99% nie będzie to Orange.

0
  Szukaj w 5mln produktów