Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

witam mam problem ze światlami w polonezie atu plus otuż jak uruchomię silnik i

madal1971 29 Nov 2017 20:58 486 12
    madal1971
    Level 9  
    witam mam problem ze światlami w polonezie atu plus otuż jak uruchomię silnik i zapale światla to po jakiejs minucie gasną wymienilem kontlorel światel i to samo pozycyjne śa a mijania gasna zgasze silnik odpale i przez chwile są ale zaraz gasną gdzie mam szukac przyczyny
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Zobacz czy masz niewypalone przełączniki na desce i przy kierownicy, oraz same gniazda kontrolerów.
    Zresztą otwórz je i mierz żarówką gdzie ginie napięcie, 15k postów hoho.
    madal1971
    Level 9  
    Włącznik wymieniłem na nowy.
    Megawe
    Level 34  
    Kontroler świateł tylko może spowodować, że nie będzie świateł postojowych.
    Od świateł długich i mijania są przekaźniki i tu będzie problem ze światłami mijania lub we wtyczkach na żarówkach.
    madal1971
    Level 9  
    A gdzie się znajduje przekaźnik do świateł, bo ja w opisie książki nic takiego nie mam.
    Megawe
    Level 34  
    Na pokrywce od bezpieczników jest opis.
    madal1971
    Level 9  
    Teraz robi mi się tak, że pozycyjne są, jak zapalę mijania to z przodu są z tyłu gasną i po około minucie gasną też z przodu. Zaznaczam że nie było tu nigdy grzebane w instalacji, mam go od nowości.
    zibi581
    Level 22  
    A jak myślisz że wszystko jest wieczne, ile to ma lat? Nie ogarniasz tematu - daj do elektryka.
    Megawe
    Level 34  
    Załącz zdjęcie puszki z bezpiecznikami i przekaźnikami oraz opisu na pokrywie.
    Sprawdź masy lub dołącz dodatkową masę przy lampach przednich.
    Megawe
    Level 34  
    Odszukałem opis skrzynki bezpieczników i przekaźników w polonezie atu.
    Jako pierwszy jest kontroler świateł przeciwmgłowych, za nim jest kontroler świateł mijania i długich i w nim są przekaźniki.
    Bezpieczniki od świateł mijania 1,2 i drogowych 3,4 są w jednym rzędzie i tu mozna podać plus bezpośrednio z akumulatora i obserwować czy sytuacja się poprawi.
    madal1971
    Level 9  
    dzięki Megawe sprawdze to jutro i napiszę
    Megawe
    Level 34  
    Sprawdź napięcie zasilające, plus na kontroler świateł.
    JAk będzie spadać napiecie zasilające to będzie probelm ze wszystkimi światłami.