Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SPV43M10EU/11 - Miga "kranik" i wyśw. E:15

02 Gru 2017 10:35 2478 7
  • Poziom 2  
    Zmywarka nie była włączana przyciskami, w pewnym momencie sama zaczęła szumieć (tak jakby pracowała pompa), po czym zapadała cisza i po 10 sek. znów szum. Po otwarciu drzwiczek zobaczyłem, że na wyświetlaczu pokazał się symbol E:15 i migający kranik. W wykazie błędów znalazłem "błąd systemu pobierania wody". Odkręciłem wężyk z dopływem wody, okazało się, że sitko jest całkowicie obłożone kamieniem. Po usunięciu kamienia, przepłukaniu i podłączenia do kranu - włączyłem zmywarkę do sieci i nadal wyświetla się E:15 i migający kranik oraz słychać szum, przerwa, szum... Zmywarka jest "w zabudowie", nie mogę więc jej przechylić "na plecy" jak niektórzy forumowicze radzą. Może mi ktoś coś poradzić?
  • Poziom 43  
    Tak trudno samemu poszukać, choćby na naszym forum?
    W zasadzie numery błędów są takie same w każdym modelu.
    Jeśli informacje z linka Ci nie pomogą, to wystarczy również wpisać do przeglądarki "Bosch E15"
  • Poziom 2  
    I po co ta złośliwość ? Na Forum są "stare wygi" i początkujący. Zarejestrowałem się dzisiaj po raz pierwszy właśnie jako "początkujący", ale nie wiedziałem jak się poruszać po "elektrodzie". W zakładce "szukaj" wpisywałem dwukrotnie Zmywarka Bosch SPV43M10EU/11 i ciągle wyskakiwał mi komunikat "Znaleziono 0 elementów" .... Więc co miałem robić ??? Łatwo się wymądrzać jak się jest na forum 14 lat...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Nie denerwuj się, tylko zajrzyj do linku jaki otrzymałeś.
    adekw14 napisał:
    Zmywarka jest "w zabudowie", nie mogę więc jej przechylić "na plecy"
    Niestety, bez wymontowania się nie obejdzie. Chyba, że poczekasz 3,4 dni, może tydzień, aż woda wyparuje. Ale jeżeli jest wyciek, to sytuacja się powtórzy.
    adekw14 napisał:
    W zakładce "szukaj" wpisywałem dwukrotnie Zmywarka Bosch SPV43M10EU/11 i ciągle wyskakiwał mi komunikat "Znaleziono 0 elementów" .... Więc co miałem robić ???
    Wpisz 'Bosch E15" i masz lekturę na weekend.
  • Poziom 43  
    adekw14 napisał:
    zakładce "szukaj" wpisywałem dwukrotnie Zmywarka Bosch SPV43M10EU/11
    Wystarczy wpisać Bosch E15, czyli numer błędu.
    Cytat:
    Na Forum są "stare wygi" i początkujący.

Poza tym, żadna złośliwość, tylko wymogi regulaminu, oraz regulaminu działu.

Cytat:
    Łatwo się wymądrzać jak się jest na forum 14 lat...
    Rejestrując sie na forum akceptujesz jego regulamin.
    Dostałeś link i nawet do niego nie zajrzałeś - tu nie ma że Ci się należy.
    No ale po co się samemu męczyć, przecież to ich obowiązek udzielić pomocy :)

Moderowany przez ROBSON33:

Kolego od pilnowania porządku na forum są Moderatorzy.
    Proszę poczytać punkty reg.
    3.1.9. Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji
    Biorąc pod uwagę że nie jest to pierwszy raz oraz to że Kolega jest doświadczonym użytkownikiem forum daję ostrzeżenie na rok

• Poziom 2  
    Posłuchałem jednego z forumowiczów i wymontowałem zmywarkę z obudowy. Następnie przechyliłem ją na moją lewą stronę i przytrzymałem ok. 1min. Wylało się trochę wody (ok. 1 szklanka). Podłączyłem zmywarkę do sieci: napis E:15 zniknął. Od tamtej pory zmywarka uruchamiana była ok. 8 razy i narazie hula aż miło... Pewnie do następnego zalania ....
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Te zmywarki mają wadę fabryczną w postaci wycieku na łączeniu misy z komorą. Jeśli nie usuniesz wycieku to może dojść do zalania grzałki. Sprawdź sobie cenę pompogrzałki, bo o tą kwotę powiększy Ci się rachunek za naprawę. A co do przechylania sprzętu celem usunięcia wycieku to już wolę się nie wypowiadać - niech Cię orzeźwi cena modułu - ok. 800zł.
    Powodzenia
  • Poziom 2  
    Wymontowałem zmywarkę z zabudowy, następnie przechyliłem ją na lewy bok i chwilę tak przytrzymałem. Wyciekło z niej ok. pół litra wody. Podłączyłem zmywarkę - zadziałała i działa do dziś.