Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool TDLR60210 - korozja górnej klapy

kacper69 03 Gru 2017 15:09 1071 11
  • #1 03 Gru 2017 15:09
    kacper69
    Poziom 15  

Posiadam pralkę Whirlpool TDLR60210.
    Sprzęt nie ma jeszcze roku, w wielu sklepach jest jeszcze dostępny, a już go korozja bierze na krawędzi klapy górnej.
    Przyjrzałem się dokładnie temu zjawisku, wygląda to na seryjną wadę konstrukcyjną.
    W momencie pełnego otwarcia klapy górnej w tej pralce, metalowa obudowa klapy "zapiera" się o plastikową ramę pralki.
    Przez to następują naprężenia i uderzenia w wyniku których jest uszkadzana powłoka lakiernicza i zaczyna się korozja w tym miejscu.
    W mojej poprzedniej pralce Whirlpool AWE9xxx była ta sama wada konstrukcyjna i tez korodowała w tym samym miejscu.
    W związku z tym mam pytanie: jak zachowuje się serwis Whirlpool przy zgłoszeniu gwarancyjnym tego typu usterki? Czy wymienią tą rdzewiejąca klapę?
    I czy sam jestem w stanie coś zrobić aby to się więcej nie powtórzyło?
    Pralka Whirlpool TDLR60210 - korozja górnej klapypralka ...jpg Download (29.03 kB)

0 11
  • #2 03 Gru 2017 21:56
    kris8888
    Poziom 27  

kacper69 napisał:
    W związku z tym mam pytanie: jak zachowuje się serwis Whirlpool przy zgłoszeniu gwarancyjnym tego typu usterki? Czy wymienią tą rdzewiejąca klapę?
    Oczywiście, że muszą wymienić klapę skoro jest na gwarancji. Wymienią pewnie na taki sam badziew, który po roku lub dwóch ponownie zardzewieje.
    kacper69 napisał:
    I czy sam jestem w stanie coś zrobić aby to się więcej nie powtórzyło?
    Też mam pralkę Whirpoola otwieraną z góry, co prawda dużo starszy model i też klapa zardzewiała dokładnie w tym samym miejscu. Z tego co zdążyłem się zorientować to problemem jest bardzo słaba jakość powłoki lakierniczej i praktycznie brak zabezpieczenia antykorozyjnego blach obudowy. Do tego woda, która ścieka i zbiera się dokładnie w tym miejscu po każdym zakończeniu prania i otwarciu klapy. Ponieważ moja była już po gwarancji więc najpierw szukałem identycznej klapy na elektrośmieciach AGD (cena nowej klapy dyskwalifikowała naprawę z punktu widzenia ekonomicznego). Wszystkie były przerdzewiałe w tym samym miejscu. Dlatego ja moją klapę ostatecznie przeszlifowałem do gołej blachy żeby usunąć rdzę, potraktowałem odrdzewiaczem i na koniec na nowo przelakierowałem. Od kilku lat spokój. Pralka mechanicznie i elektrycznie (poza wymiana grzałki), odpukać, nadal sprawna.
    kacper69 napisał:
    Przyjrzałem się dokładnie temu zjawisku, wygląda to na seryjną wadę konstrukcyjną.
    Raczej na planowane i świadome postarzanie produktu ze strony producenta skoro od kilkunastu lat z tym sobie nie poradzili. Tylko teraz to już przegięli i się przeliczyli skoro problem wyszedł jeszcze przed upływem gwarancji.

Dziwię się, że kupiłeś ponownie pralkę Whirpoola skoro Twój poprzedni Whirpool miał ten sam problem. Ja już na pewno nie kupię pralki tego producenta.

0
  • #3 07 Gru 2017 18:46
    kacper69
    Poziom 15  

Przy zgłoszeniu mojego problemu do serwisu firmy Whirpool zderzyłem się ze ścianą! Konsultant spuścił mnie informując, że pralka Whirlpool nie ma żadnej gwarancji na korozję. Nic nie wskórałem tłumacząc mu, że w karcie gwarancyjnej w wyłączeniach z gwarancji nie ma o tym ani słowa. Widocznie takie ma wytyczne aby wszystkich z podobnymi problemami spuszczać.

W najbliższym czasie udam się po pomoc do Rzecznika Konsumentów. Pluję sobie w brodę, że dałem się żonie namówić znowu na pralkę Whirlpoola, bo moją poprzednią pralkę Whirlpool AWE9xxx wymieniłem po 9 latach właśnie dlatego, że korozja ją żarła od momentu jak skończyła jakieś 5 lat do tego stopnia, ze po każdym praniu w okolicy pralki było coraz więcej rdzy. A mechanicznie pracowała OK.

0
  • #4 20 Sie 2018 17:26
    damphti
    Poziom 6  

Witam.
    Czy coś się okazało w sprawie naprawy pralki przez serwis? Czy skorzystałeś z rzecznika czy udało się dogadać z whirlpoolem?
    Mam ten sam problem. Pralka ma 3 lata ale wykupiłem przedłużona gwarancje. Konsultant na infolinii również zbył ze oni rdzy nie serwisują.

0
  • #5 20 Sie 2018 17:32
    kacper69
    Poziom 15  

Nic nie robiłem z ta pralką.
    Nie mam czasu walczyć z Whirpool'em.
    A kwota za ta pralkę nie jest wielka.
    Próbowałem tez przez MediaMarkt, gdzie ją kupiłem ale tez mnie spławili.
    W każdym razie każdy mój znajomy co mnie odwiedza jest w szoku , jak zobaczy tą korozje na pralce, która jeszcze jest na podstawowej gwarancji.
    dzięki temu Whirpool stracił już kilkunastu klientów.

0
  • #6 20 Sie 2018 18:15
    Romulus7874
    Poziom 27  

Siostra miała Łirlpola. Rdzewiało toto wszędzie i wszystko co metalowe. Na końcu bęben odkorodował od krzyżaka. To są mistrzowie chały i tandety.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Paź 2018 17:50
    jerry1960
    Poziom 33  

Potwierdzam że klapa pralki Polar rdzewieje na potęgę . Rozmowa z konsultantem na infolinii nic nie daje , twierdza że korozja nie jest powodem reklamacji gwarancyjnej . Tego zapisu o korozji nie ma w karcie gwarancyjnej . Przed Polarem miałem pralkę Mastercooka i tam wymieniali mi klapę na gwarancji . Wniosek Polar to shit.

0
  • Pomocny post
    #8 13 Paź 2018 00:38
    mrice
    Specjalista AGD

Efekt zostawiania otwartej niewytartej z wody klapy po praniu. Woda sobie ścieka i pokrywa radośnie koroduje. Temat znany w Whirlpoolu od serii AWT do współczesnych. Idzie to utrzymać w eleganckim stanie, ale trzeba się naprawdę postarać.
    Serwis spławi każdego klienta informując o niedbalstwie i tym, że to jako takie nie będzie podlegać gwarancji.

0
  • #9 13 Paź 2018 08:22
    jerry1960
    Poziom 33  

Wg mnie otwieranie klapy spowoduje wypłynięcie wody. Swoja klapę wyczyściłem i pomalowałem . Stwierdziłem też że blacha klapa jest fatalnie przygotowana fabrycznie pod malowanie. Podczas czyszczenia farba odchodziła płatami.

0
  • #10 13 Paź 2018 18:54
    mrice
    Specjalista AGD

jerry1960 napisał:
    Podczas czyszczenia farba odchodziła płatami.

Efekt korozji która się tworzy na klapie. Przyjrzyj się pokrywie przy maskownicy, jaki układ blachy jest po otwarciu pokrywy i jak spływa woda, znajdziesz tam odpowiedź dla czego tak się dzieje, że koroduje.

0
  • #11 14 Paź 2018 08:11
    jerry1960
    Poziom 33  

Tyle tylko że tam gdzie odchodzi farba płatami nie ma oznak korozji , jest czysta goła blacha.

0
  • #12 17 Paź 2018 14:38
    kris8888
    Poziom 27  

mrice napisał:
    Efekt zostawiania otwartej niewytartej z wody klapy po praniu. Woda sobie ścieka i pokrywa radośnie koroduje. Temat znany w Whirlpoolu od serii AWT do współczesnych. Idzie to utrzymać w eleganckim stanie, ale trzeba się naprawdę postarać.

No daj spokój, żeby za każdym razem wycierać klapę z wody. Szkoda, że producent nie wymaga jeszcze, żeby np. wycierać też bęben pralki.
    Ja tam przeszlifowałem klapę do gołej blachy i pomalowałem na nowo. Od kilku lat mam spokój.

0