Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter elektryczny podłączenie zapasowego akumulatora

Petroniusz1976 12 Dec 2017 10:51 1569 4
    Petroniusz1976
    Level 6  
    Dzien Dobry zamontowałem dwie pary 48Voltowych akumulatorów do skutera elektrycznego tak, żeby mieć większy zasięg. Nie wiem tylko jak zrobic żeby bezpiecznie się miedzy nimi przełączać. Wiecie o co chodzi. Mógłbym zamontować dwa zwykłe przełaczniki, ale nie chcę myśleć co by się stało gdyby mi się pomyliło i załączyłbym dwa naraz😲😲😲poradzcie jakiś sposób. Do głowy mi przychodzi wahadłowy tylko nie wiem czy taki wystepuje, żeby odłączał jeden akumulator 48V od drugiego tak, aby pracowaly niezależnie. Do podłączenia jest cztery żyły po 48V kazda(48V+ -;48V+ -)z jednej strony, a dwie żyły (+ -) od strony sterownika? Poradźcie jak to zrobić? Jaki przełącznik i jak go podłączyć, żeby zabezpieczyć sterownik przed spaleniem.
    Petroniusz1976
    Level 6  
    A moze dac zwykle dwa przełączniki a na plusie wychodzącym do sterownika dac bezpiecznik?znalazłem na allegro automatyczny bezpiecznik na 48V 30A. Na sterowniku mam napisane ze ma 23A czy to ma cos do rzeczy? Czy takie rozwiązanie pomoże uchronić sterownik przed przypadkowym spaleniem?