Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel - sterownik pompy Isuzu 1.7

14 Gru 2017 18:16 1992 10
  • Poziom 20  
    Trafił do mnie sterownik. Wymieniłem stabilizator 7809, poprawiłem luty w newralgicznych miejscach. Przy sprawdzeniu na stole, zasilacz warsztatowy ogranicza napięcie, sterownik ma zwarcie w zasilaniu. Ograniczenie mam ustawione na 6,5A i ogranicznik się dalej włącza. Okazało się, że pomiędzy diodami jest zwarcie na płycie PCB. Ktoś przerabiał może podobny temat?
    Oczywiście obie BYV, BUZ sprawdzone i są ok.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Kondensator sterczy do góry. Nie zwarłeś pod nim?
  • Poziom 20  
    Kondek ok, brak zwarć. W tym miejscu na płycie tak ma być, to już ustaliłem. Mam zwarcie w dalszej części układu, jutro pokaże ns zdjęciu.
  • Poziom 12  
    Kolego poradziłeś sobie z naprawą tego sterownika?
  • Poziom 20  
    Nie, w tym przypadku kaplica. Używka założona i ok. Ten leży i śmierdzi.
  • Poziom 12  
    Przykra sprawa z tymi sterownikami.Chciałem pomóc naprawić sterownik mojemu bratu,ale też sobie z nim nie poradziłem.Samochód jak nie zapalał,tak nie zapala. Chciałbym przy okazji Cię spytać czy próbując uruchomić ten sterownik "na stole" podłączamy go do zasilacza 12V 10A i trzeba też podłączyć gdzieś "impulsy sterujące",aby móc sprawdzić czy sterownik daje wysokie napięcie ( 160V)?
  • Poziom 20  
    Teraz już nie pamiętam, chyba nie.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedź.Przez to że płytka jest wielowarstwowa,to ciężko jest dojść do tego co gdzie leci.A gdy jeszcze się uszkodzi metalizacja otworów tak jak to często bywa przy tych większych elementach na płytce,typu cewka czy kondensator,to już w ogóle można się załamać.Chyba dlatego jest tyle ofert w internecie typu "sprzedam zepsuty sterownik". Będę jeszcze raz walczył z tym sterownikiem,mimo to że brat postanowił kupić jakiś po regeneracji,bo innego wyjścia nie miał.Może też ktoś bardziej doświadczony podpowie,czy trzeba uruchamiać ten sterownik podpinając odpowiedni przebieg,aby wyzwolić wysokie napięcie do sterowania zaworem przepływowym.Jeżeli trzeba taki przebieg podłączyć,to o jakim kształcie i o jakiej wartości?

• Poziom 34  
    przetwornica 160V pracuje od razu. można podać prostokąt na wejście i żarówkę 220V zamiast zaworu i sprawdzać dokładniej. ja mam luzem zawór SPV do testów, EDU potrafi brać 4-5A kiedy sprawne.
  • Poziom 12  
    Damdam wielkie dziękuję za szybką podpowiedź.Dzięki temu jestem odrobinę do przodu i trochę więcej wiem na temat.Powiedz mi jeszcze czy żarówkę jako obciążenie mam podłączyć bezpośrednio do dwóch wyjść we wtyczce ( z prawej i lewej strony)?Teraz tylko nie pamiętam dokładnych numerów pinów,chyba numer 14 i 20.

• Poziom 34  
    tak do nich właśnie.