Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 7928 - Jak ominąć odcięcie zapłonu?

01 Sty 2018 22:50 1224 6
  • Poziom 12  
    Witam

Tak się trafiło że zdechł mi akumulator (chyba zwarcie bo mój najmądrzejszy na świecie prostownik stwierdził że nie da rady go zreanimować) i po jego wymianie w/w autoalarm (immobiliser?) zaczął się dziwnie zachowywać. Poprzednio żeby otworzyć drzwi / odpalić samochód trzeba było wcisnąć duży przycisk na pilocie, gasła wtedy dioda na desce i można było działać. Po wymianie akumulatora dioda świeciła się cały czas, nie reagowała na przycisk a alarm i tak nie działał, można było normalnie uruchomić auto bez klikania w pilota. Jeździłem tak cały dzień, wstawiłem furkę do garażu na noc a rano nie dało się jej uruchomić, dioda migała, nie dało się rozbroić alarmu i zapalić. Pomyślałem sobie że może padła bateria w pilocie (miała 2,6V ale na wszelki wypadek wymieniłem). Nic to nie pomogło. Ściągnąłem instrukcję obsługi tego alarmu i próbowałem go "zaprogramować" według opisu czyli trzymałem oba przyciski ale dioda na pilocie zamiast wtedy migać świeciła się cały czas. Mogę tak trzymać choćby godzinę i nic się nie dzieje. Gdzieś wyczytałem że w starszych modelach Cobry trzeba było przekręcić kluczyk trzy razy w pozycję "zapłon". Po tym zgasła mi dioda na desce ale oprócz tego nic więcej nie udało się zdziałać, fura dalej martwa. Jest to Camaro 3.8 z 99 roku i na pewno nie jest to fabryczny alarm. Najchętniej wyciąłbym całkowicie ten alarm bo do niczego mi on nie potrzebny ale do elektryka kolejka a jeździć do pracy trzeba. Da się coś z tym zrobić albo chociaż wykombinować jakiś by-pass żeby odpalić auto? Dzięki z góry za pomoc.

Pzdr
  • Poziom 38  
    Odszukaj centralkę po przewodzie który idzie do diody, wrzuć foto.
  • Poziom 12  
    OK ale to dopiero jutro. Od razu mówię że nie mam do tego alarmu żadnych pinów, kodów, kart a pilot jest tylko jeden.
  • Poziom 12  
    No właśnie tą instrukcję ściągnąłem ale nic z tego co tam napisali nie działa.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Nikodemon napisał:
    Da się coś z tym zrobić (...) żeby odpalić auto?

Cobra z serii 79xx :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=879853#879853
    Gdy popatrzysz na schematy alarmów Cobra z tej serii, to będziesz wiedział jak działają te systemy w samochodzie i wtedy poradzisz sobie z jego demontażem.
    O szczegółach nie będziemy pisać aby nie naruszać regulaminu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1153273.html
  • Poziom 12  
    Temat można wykasować, po chorobie się wziąłem i wyciąłem dziada kabelek po kabelku, zlutowałem co trzeba i fura znowu jeździ.