Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TX-DS575 Onkyo,Technics sb-t20 - Podłączenie amplitunera

czarnk 18 Sty 2018 09:37 315 3
  • #1 18 Sty 2018 09:37
    czarnk
    Poziom 8  

Cześć Wam,
    mam problem z podłączeniem amplitunera TX-DS575 Onkyo z kolumnami Technics sb-t200, głośnikiem centralnym, subwooferem i satelitkami. W jakie wyjście mam podłączyć subwoofer ? Czemu po przełączeniu amplitunera na 5.1 ? Nie mam dzwięku ? Dopiero jak przełącze na stereo, słyszę dzwięk z kolumn Technics sb-t200 W załączniku zamieszczam jak mam podłączone kolumny + zdjecie subwoofera. Czy głośniki są podłaczone prawidłowo? Z góry dzięki za pomoc.

0 3
  • #2 18 Sty 2018 20:02
    aaanteka
    Poziom 38  

czarnk napisał:
    Czemu po przełączeniu amplitunera na 5.1 ?

Czy przypadkiem nie polega to na tym, że aby coś działało w tym systemie musi być podpięty jakiś sygnał wejściowy przykładowo dvd ,video3,video2,video1,cd-player,phono, tape,czy jeszcze lepiej pod wejście cyfrowe( coaxial,optical) ? Prawdopodobnie dekoder dźwięku przestrzennego pracujący w 3 formatach: Dolby AC-3, Dolby ProLogic i DTS (digtal theater system) jest dla nich dostępny a dla samego tunera może być dostępna tylko jedna preselekcja symulacji.
    I zasadnicze pytanie co znaczy: "przełączenie amplitunera na 5.1" - czy to nie przypadkiem rozchodzi ci się o wybór sygnału z wejścia "Multi Chanel Input"?
    Zapoznaj się z instrukcją obsługi ( strona 25, ale i w całości).
    instrukcja_eng
    instrukcja_pl

0
  • #3 23 Sty 2018 07:19
    czarnk
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście troszkę nie jasno napisałem. Oczywiście podłaczyłem już wcześniej TV po świetle, ale miałem wybrany zły typ wejścia :D Sprzęt już podłączyłem, wszystko jest ok, chociaż mam wrażenie, że trochę trzeszczą głośniki, które zaznaczyłem na zdjęciu. Wiecie, co może być przyczyną ? Głośniki są w bdb stanie, nie regenerowane, nigdy nie rozkręcane.

TX-DS575 Onkyo,Technics sb-t20 - Podłączenie amplitunera

0
  • #4 23 Sty 2018 07:50
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Sub już podłączony?
    Najlepiej podłączyć przewodem z wyjścia Subwoofer out do któregoś z wejść line input w subie.

0